Vivo X90 způsobí revoluci. Naservíruje nám 1palcový snímač a nejvýkonnější procesor na trhu

Vivo X90
Zdroj fotografie: Vivo

Před nedávnem společnost Vivo oznámila několik zajímavých informací o řadě Vivo X90. Nové vlajkové lodě se objeví poměrně brzy a přinesou výrazné vylepšení fotoaparátu. Společnost vyzdvihla některá vylepšení, která vyvinula sama a její partner ZEISS. Nyní přichází nová zpráva od zasvěceného zdroje. Vrhá trochu světla na skutečnou konfiguraci, která přijde s řadou Vivo X90.

Řada Vivo X90 přinese 1palcový snímač IMX989 od Sony

Podle úniku informací přinese řada Vivo X90 1palcový snímač, a to snímač Sony IMX989. V současné době je k dispozici pouze tento jediný snímač. Jak se spekuluje, nové telefony představí druhou generaci ISP Vivo, tedy Vivo V2. Společnost se o novém čipu zmínila během prezentace. Kombinuje tradiční techniky ISP s novějšími algoritmy umělé inteligence. Je také efektivnější než Vivo V1.

Informace jsou zatím neúplné, takže nejsou k dispozici podrobnosti o ultra širokoúhlém snímači. Třetím fotoaparátem modelu Vivo X90 je vylepšený teleobjektiv. Jedná se o 64Mpx fotoaparát OmniVision OV64B. Jedná se o 1/2″ snímač s 0,7 um pixely, navíc s podporou funkce 4-in-1 pixel binning a tří expozičního rozloženého HDR. Ohnisková vzdálenost objektivu je zatím neznámá.


Nenechte si ujít:


Nový telefon bude také vybaven portrétním objektivem, tentokrát však dostane 50Mpx snímač. Jedná se o snímač IMX758 (1/2,51″), který bude mít premiéru čistě u řady Vivo X90. Podle úniku informací bude telefon vybaven také technologií Dolby Vision. Pro fotografování, úpravy a přehrávání.

Společnost Vivo zatím neprozradila, kdy se telefony dostanou na trh. Většina zpráv však zatím ukazuje na vydání v prosinci. Očekáváme tři smartphony, konkrétně Vivo X90, X90 Pro a X90 Pro+. Vivo bude na některých trzích debutovat s procesorem Dimensity 9200, což je vlajková loď SoC od MediaTeku pro rok 2022. Model Pro+ bude mít naopak SoC Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Procesor modelu X90 Pro není v tuto chvíli jasný, ale jedná se buď o Snapdragon 8 Gen 2, nebo Snapdragon 8+ Gen 1. Očekáváme, že se brzy objeví další podrobnosti.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gsmarena.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *