Vivo X Fold 2 se stalo prvním skládacím smartphonem se Snapdragonem 8 Gen 2

Vivo
Vivo X Fold 2 v červené barvě / Zdroj fotografie: vivo

Je tomu už pár dní, co se konala konference společnosti vivo, na které jsme se dočkali hned dvou skládacích telefonů – vivo X Fold 2 a vivo X Flip. První jmenovaný je nástupcem loňského vivo X Fold. Ten ani zdaleka nenabízel takové funkce jako jeho nástupce, takže upgrade u nové generaci je opravdu znatelný s tím, že se stává přímým vyzyvatelem Samsungu Galaxy Z Fold 4 či Oppa Find N2.

Nový telefon od viva je klasická skládačka, se kterou přišel Sasmung už před několika. Má 6,56palcový vnější displej s rozlišením 2520 x 1080 pixelů. Vnitřní displej pak disponuje obrazovkou o velikosti 8,03 palce s rozlišením 2160 x 1916 pixelů. Dobrou zprávou je to, že oba displeje jsou AMOLED s obnovovací frekvencí 120 Hz, podporou HDR10+, špičkovým jasem 1800 nitů a 3D ultrazvukovou čtečkou otisků prstů.

Rozměry jsou u nového zařízení velmi příjemné, protože ačkoli se jedná o skládací telefon, tak stejně má na šířku pouhých 13 mm v zavřeném stavu a 6-6,7 mm v otevřeném stavu. Ohýbací pant je údajně vybaven materiálem FS54 pro letectví, díky němuž je zařízení lehké a zároveň odolné. Režim Flex vám nabídne možnost hands-free volání, přehrávání videa či fotografování.

Na zadní straně telefonu nalezneme kruhový modul fotoaparátu s hlavním 50MPx snímačem s podporou optické stabilizace, který je spárován s 12MPx teleobjektivem. Uprostřed displeje nahoře máme 16MPx selfie kamerku, kterou lze používat v zavřeném i otevřeném stavu.

Uvnitř viva X Fold 2 je procesor Snapdragon 8 Gen 2, čímž se nové vivo stalo prvním skládacím telefonem s tímto procesorem. Ten je v souznění s 12GB RAM a 256GB nebo 512GB interním úložištěm o rychlosti UFS 4.0. Dlouhou výdrž baterie nám slibuje 4800mAh baterie s podporu rychlého 120W drátového a 50W bezdrátového nabíjení. Na zajištění odvodu tepla zde máme vodní chladící systém. Stejně jako u viva X Flip, tak i zde je Android 13 s OriginOS 3.

Zařízení začíná na ceně 1307 USD za základní variantu 12 GB RAM + 256 GB interní úložiště. Za model s 512GB interním úložištěm si připlatíte téměř 150 USD. Barevné variace jsou China Red, Azure Blue a String Shadow Black.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *