Whatsapp přestal v Rusku fungovat

Whatsapp
Ruský prezident Vladimir Putin / Autor fotografie: Дмитрий Осипенко / Zdroj fotografie: Pixabay

Z celého Ruska se objevují zprávy, že si uživatelé nemohou stáhnout desktopovou verzi aplikace Whatsapp. Problém se týká operačního systému Windows i MacOS.

Při pokusu o stažení desktopové aplikace Whatsapp údajně zobrazuje chybu, která uvádí, že zdroj není dostupný. V takovém případě nelze aplikaci stáhnout.

Stahování lze přitom snadno provést pomocí VPN služeb z cizích IP adres. Přenos dat zřejmě není dostupný pouze uživatelům s ruskými IP adresami. Podle portálu Rozetked je problém v tom, že zdroje pro stahování Whatsappu jsou zahrnuty v registru ruského regulačního úřadu Roskomnadzor.

Na mobil lze Whatsapp stáhnout v mnoha regionech běžnou rychlostí bez omezení. Pro změnu je zase webová stránka Messengeru běžně dostupná stejně jako Whatsapp, ale Messenger lze i stáhnout. Whatsapp zůstává na webu normálně dostupný, ale jako aplikaci na počítač ho nejde stáhnout.

Tým, který stojí za populární službou WhatsApp, nedávno začal zavádět novou bezpečnostní funkci pro všechny uživatele. Zvyšují uživatelskou kontrolu nad tím, kdo může zobrazit profilovou fotku, podrobnosti o profilu, čas poslední návštěvy a stav. Tyto možnosti byly poprvé představeny vybraným beta testerům v loňském roce. Ku dnešnímu dni jsou již tyto nové funkce dostupné v mobilní aplikaci.V nedávném tweetu vývojáři oznámili, že zavádějí tato nastavení soukromí pro všechny uživatele. Doposud si uživatelé mohli vybrat, zda jsou stavy na WhatsAppu viditelné pro všechny, viditelné pouze pro kontakty nebo zcela skryté. Nyní však bude další možnost, která zní „Moje kontakty, kromě…“.

Pomocí této možnosti může uživatel vybrat kontakty, které nebudou moci vidět jeho profilový obrázek, stav atd. přičemž tyto informace zůstanou viditelné pro ostatní kontakty. V podstatě je to černá listina.

V Rusku je nefunkčních již mnoho aplikací, které jsou určeny hlavně pro „západní svět“. Čas nám odhalí, zdali se stejného osudu dočká i Messenger nebo Whatsapp pro mobil.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

6 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *