Všechna zrušená DLC pro GTA 5 měla zásadně změnit finální hru. Mohl nás čekat návrat do Liberty City a Michael by odhalil svoji temnou minulost

GTA 5
Zdroj: Rockstar Games

Nedávno unikl zdrojový kód hry GTA 5, který obsahoval náznaky zrušených DLC, jež mohly rozšířit příběh a prostředí hry. Bylo to celkem nečekané zjištění, které zahýbalo celou herní komunitou po celém světě.

  • Nedávné úniky odhalily, že společnost Rockstar Games plánovala rozšíření pro jednoho hráče pro GTA 5, ale nakonec je zrušila nebo přepracovala na rozšíření GTA Online.
  • Uniklé názvy zrušených rozšíření, jako například „Agent Trevor“ a „LibertyV“, naznačují, že se mohlo jednat o rozšíření, která by změnila hru, přinesla nové příběhové linie a návrat do oblíbených lokací.
  • Nového DLC pro GTA 5 se nyní samozřejmě nedočkáme, když je GTA 6 na cestě a minulé projekty jsou zřejmě zrušeny.

Grand Theft Auto 5 je jednou z nejúspěšnějších her posledního desetiletí, do roku 2023 se jí po celém světě prodalo více než 190 milionů kopií. I když má stále solidní hráčskou základnu, která se k ní stále vrací, aby si znovu zahrála kampaň nebo naskočila do GTA Online, někteří fanoušci jsou zklamaní z nedostatku rozšíření pro jednoho hráče. Jak se ukázalo, společnost Rockstar Games měla pro GTA 5 v plánu několik DLC, ale podle nedávného úniku informací je buď zrušila, nebo přepracovala na rozšíření pro GTA Online. Je to škoda, protože některá z nich mohla, soudě podle názvů rozšíření, změnit hru.

Informace o zrušených DLC pro GTA 5 se objevily poté, co hackerům unikl zdrojový kód hry. Průzkumníci dat našli názvy možných rozšíření pro jednoho hráče. Zejména několik rozšíření mohlo hru změnit:

  • Agent Trevor
  • Prolog DLC
  • LibertyV

YouTuber Mors Mutual Insurance údajně našel uniklé e-maily mezi nejvyššími představiteli společnosti Rockstars, v nichž se o rozšířeních hry podrobně diskutovalo. Z nich vyplynulo, že její zakladatelé (bratři Houserové) chtěli vytvořit více obsahu pro jednoho hráče, zatímco bývalý prezident společnosti (Leslie Benzies) prosazoval, aby se hra soustředila na populární online službu. Někteří fanoušci teoretizují, že tento rozkol mohl způsobit, že DLC byla smetena ze stolu ve prospěch rozšíření GTA Online, i když Benzies nakonec odešel. Neexistují však žádné podstatné důkazy, které by tuto spekulaci potvrzovaly.

Zrušené DLC pro GTA 5 mělo přinést nový příběh a návrat do oblíbeného města

Dva tituly naznačují příběhová rozšíření, která se po oznámení GTA 6 možná nedočkají. Mohlo by se jednat o nástupce populárních rozšíření pro GTA 4 Ballad of Gay Tony a The Lost and Damned, která jsou díky svým vynikajícím příběhům stále vysoce ceněna.

Rozšíření v Severním Yanktonu

DLC „Prologue“ naznačuje rozšíření příběhové linie North Yankton, která se odehrávala v roce 2004. V prologových misích hlavní hry hlavní postavy Trevor a Michael společně se svým důvěrníkem Bradem Sniderem vyloupili skladiště peněz Bobcat Cash Depot. Následovala hektická honička v čele se státní hlídkou North Yankton.

Zkorumpovaný agent FIB Dave Norton z GTA 5 v nastalém chaosu zabil Snidera a zranil Michaela, který byl považován za mrtvého. Michael, jeho rodina a Trevor se brzy přestěhovali do San Andreas a přijali nové identity. Mezi touto událostí a časovou osou GTA 5 je devítiletá mezera, kterou mohlo prozkoumat zrušené DLC Prologue. Mohla to být příležitost ukázat možné problémy Townleyových, kteří změnili svou identitu na De Santovy, a to, jak se jejich vztahy zhoršily.

Návrat do Liberty City

Zrušené DLC „LibertyV“ jasně naznačuje návrat do města Liberty City inspirovaného New Yorkem. Toto město bylo dějištěm původní hry Grand Theft Auto a od té doby se k němu vracely různé hry, například GTA 3, GTA: Liberty City Stories a DLC pro GTA 4. Proto dávalo smysl, že se v GTA 5 objeví návrat k ikonickému L.C.

Kromě toho, že navázalo na tradici volání po návratu do kultovního fiktivního města, mohl být návrat do Liberty City pro hráče vítanou změnou prostředí. Koneckonců, mnoho fanoušků má Los Santos prozkoumané do posledního centimetru. To, jak by mohly být hlavní postavy spojeny se špinavým podhoubím Liberty City, by bylo také zajímavou dějovou linkou k prozkoumání.

Zrušené DLC Agent Trevor mohlo přivést zpět postavu z GTA 4

Podle úniků se našla v uniklém zdrojovém kódu sbírka souborů, která by mohla souviset se zrušeným DLC Agent Trevor. Zdá se, že některé z nich odkazují na postavy z předchozích her, například na Karen Daniels, která byla agentkou zpravodajské služby v GTA 4. Fanoušci také nalezli uniklý art podvodní úrovně, který by mohl souviset s Agentem Trevorem.

Ačkoli je hraní podvodních úrovní často otrava, toto zrušené rozšíření bylo spolu s Prologem a LibertyV promarněnou příležitostí vdechnout GTA 5 nový život. I když se stále jedná o vysoce ceněnou hru, je téměř deset let stará a potřebuje nový obsah. Navíc GTA 6 je ještě daleko a tato rozšíření mohla povzbudit chuť zapálených fanoušků série.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: bleedingcool.com, yahoo.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *