Vysoká cena a minimální podpora. Společnosti pozastavují vývoj aplikací pro Apple Vision Pro

Apple
Zdroj: Apple

Náhlavní souprava Apple Vision Pro se těšila velkému prodeji v předobjednávkách, který analytik Ming-Chi Kuo odhaduje na 160 000 až 180 000 kusů. Potenciální zájemci, kteří doufali, že budou na svém novém zařízení sledovat Netflix, však budou prozatím zklamáni.

V rozhovoru pro server Stratechery spoluředitel společnosti Netflix Greg Peters potvrdil, že streamovací gigant neplánuje pro Vision Pro žádnou speciální aplikaci Netflix. Důvod je podle Peterse čistě praktický. Současná uživatelská základna náhlavní soupravy není dostatečně velká na to, aby si vyžádala prostředky potřebné pro vývoj aplikace.

„Musíme si dávat pozor, abychom neinvestovali do míst, která nám nepřinášejí skutečnou návratnost, a řekl bych, že uvidíme, jak se situace s Vision Pro vyvine,“ odpověděl Peters. „Určitě stále diskutujeme se společností Apple a snažíme se to vyřešit, ale v tuto chvíli je toto zařízení tak okrajové, že pro většinu našich členů není nijak zvlášť relevantní.“

To nutně neznamená, že Netflix bude Vision Pro trvale odmítat. Peters si nechal otevřené dveře pro budoucí aplikaci v závislosti na tom, jak se bude trh s VR vyvíjet. Netflix není sám, kdo se rozhodl vynechat první kolo nativních aplikací Vision Pro. YouTube a Spotify se také rozhodly nevyvíjet specializované aplikace, ačkoli obě jsou přístupné přes webový prohlížeč náhlavní soupravy.

Mezitím se vlastní streamovací služba společnosti Apple, Apple TV+, zapojila do VR scény spuštěním formátu „Apple Immersive Video“, který nabízí 180° 3D záběry v rozlišení 8K s prostorovým zvukem.

Ačkoli Netflix má v oblasti VR zkušenosti, protože v roce 2015 spustil aplikaci VR a dokonce vytvořil 360° video založené na seriálu „Stranger Things“, zdá se, že Vision Pro v dohledné době svou platformu do své nabídky nepřidá. Možnost budoucí aplikace však zůstává na stole.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: businessinsider.com, pc-tablet.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *