Herní nadšenec spustil GTA San Andreas na chytrých hodinkách

GTA San Andreas
Zdroj: Rockstar Game

Fanoušek hry Grand Theft Auto našel způsob, jak si San Andreas zahrát na chytrých hodinkách, a vrhá stín na VR port hry od společnosti Meta.

  • Nadšený fanoušek úspěšně spustil hru Grand Theft Auto: San Andreas na chytrých hodinkách a vrhl tak stín na VR verzi hry od společnosti Meta.
  • Fanoušek si do svých chytrých hodinek nejspíš bokem nahrál verzi San Andreas pro Android, která je technicky kompatibilní se soubory APK.
  • Hra na chytrých hodinkách běžela plynule, ale kvůli omezením displeje zařízení byla vidět jen část prvků uživatelského rozhraní.

Jednomu fanouškovi se podařilo hru Grand Theft Auto: San Andreas spustit na chytrých hodinkách dostatečně stabilně, aby ji bylo možné hrát. Později se o tento úspěch podělil na sociálních sítích a využil ho k tomu, aby vrhl stín na VR verzi hry San Andreas od společnosti Meta, která se připravuje už několik let.Na 26. října připadalo 19. výročí vydání hry GTA San Andreas, která se dočkala kritického ohlasu. Od svého debutu na PS2 si třetí 3D hra Grand Theft Auto našla cestu na více než půl tuctu dalších platforem, včetně zařízení se systémy Android a iOS.

Artur Sychov se nedávno na Twitteru pochlubil další platformou, na které lze spustit hru Grand Theft Auto: San Andreas, a sdílel krátký klip s hrou spuštěnou na chytrých hodinkách. Ačkoli fanoušek tuto záležitost nijak blíže nerozvedl, nejpravděpodobnějším vysvětlením tohoto úspěchu je, že Sychov na své zařízení s operačním systémem Wear OS pouze bokem nahrál verzi San Andreas pro Android. Vzhledem k tomu, že systém Wear OS je založen na Androidu, jsou gadgety s tímto operačním systémem technicky kompatibilní se soubory APK používanými pro instalaci aplikací pro chytré telefony a tablety, i když většina takového softwaru není zrovna optimalizována pro běh na malé obrazovce.

https://twitter.com/ASychov/status/1711127691531899133

Toto omezení podtrhl i Sychovův experiment, při kterém jeho chytré hodinky zobrazovaly San Andreas v poměru stran 4:3, ale s odříznutými rohy kvůli kulatému displeji zařízení. Nositelné zařízení tak nemohlo zobrazit většinu prvků uživatelského rozhraní hry. Na druhou stranu se zdálo, že chytré hodinky nemají se spuštěním hry San Andreas žádné problémy, jak naznačují okamžité načítací časy a celkově plynulý výkon zobrazený v minutovém klipu. Fanoušek hrál hru s 8Bitdo Zero 2, malým Bluetooth gamepadem, který je často doporučován majitelům Switche, kteří hledají levné ovladače třetích stran.

Sychov tento úspěch drze zarámoval jako jiskřičku naděje, že se fandové nakonec dočkají San Andreas běžícího na mnohem výkonnějším hardwaru, který se nachází uvnitř Meta Quest 3. Jeho komentář narážel na skutečnost, že Meta pracuje na VR portu hry již od roku 2021, aniž by toho bylo příliš vidět. Začátkem tohoto měsíce společnost potvrdila, že GTA San Andreas VR stále není ani zdaleka dokončeno.

Komunita modifikací se již dříve pokusila o zavedení funkcí VR do PC verze hry San Andreas. Všechny tyto snahy však byly v době, kdy Meta oficiálně oznámila Quest verzi hry, fakticky opuštěny.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: twitter.com, sportskeeda.com

Průměrné hodnocení 1.6 / 5. Počet hodnocení: 9

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *