Xiaomi má problém, nezákonně využívá patenty společnosti Huawei

Huawei
Zdroj fotografie: Huawei

Před několika týdny čínský technologický gigant Huawei zažaloval svého domácího konkurenta v odvětví smartphonů, Xiaomi, za nelegální používání patentů. Společnost Huawei předložila tento případ čínskému úřadu pro duševní vlastnictví, který posléze žalobu přijal.

Huawei má po celém světě mnoho patentů, o kterých tvrdí, že je jiní nezákonně používají. Čínská technologická společnost uvedla, že má v plánu bojovat proti všem společnostem, které nelegálně používají její patenty a tím jí způsobují újmu. Skutečnost, že čínský úřad pro duševní vlastnictví přijal návrh od Huawei, může být odrazovým můstkem k právním krokům proti dalším společnostem a nejenom proti Xiaomi.

Nejnovější zpráva uvádí, že oznámení přišlo prostřednictvím správních rozsudků čínského úřadu pro duševní vlastnictví. V oznámení stojí, že 17. ledna 2023 čínský státní úřad pro duševní vlastnictví přijal žalobu podanou společností Huawei proti Xiaomi za porušení jejich čtyř patentů. Těmi jsou způsoby a zařízení pro vysílání řídicí signalizace. Dále způsob zpětného dodávání informaci ACK/NACK během agregace nosných stanic, způsob a zařízení pro získávání panoramatických snímků a metodu uzamčení obrazovky mobilních zařízení.

Huawei dále zmínil, že jeho případ proti Xiaomi má co do činění s nezákonným používáním patentu pro technologii 4G nebo LTE. Tyto patenty se řadí mezi standardní základní patenty (SEP). Zbytek se týká technologie odemykání smartphonu, které nespadají pod SEP.

Minulý rok generální ředitel společnosti Huawei, Richard Yu, učinil prohlášení týkající se nezákonného využívání patentů některými společnostmi. Prohlásil, že některé společnosti neustále kopírují Huawei jak v designu, tak ve funkcích. Dozvěděli jsme se, že tyto společnosti využívají patenty Huawei a odmítají za to platit. Dokonce některé společnosti mají takovou drzost, že si tyto patenty nárokují, což je úplně to nejhorší.

Čin, kterého se Xiaomi dopustilo, je velmi trapný pro celý průmysl se smartphony. Každý výrobce technologií má plné právo chránit své dušení vlastnictví a zachovat si integritu. A to především z toho důvodu, že to společnosti stojí mnoho tvrdé práce, úsilí a peněz.

Xiaomi k této situaci uvedlo, že obě strany v současné době vyjednávají o udělení patentové licence. V Číně se této problematice věnuje IP Protection, které má různé formy řešení těchto sporů. Dále jsme se od obžalované společnosti dozvěděli to, že si oba giganti uvědomují, že licencování přispívá k podpoře inovací a zájmu široké veřejnosti.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *