Telefony Huawei po celém světě zobrazují Google aplikaci jako zákeřný virus

Huawei
Zdroj: Svět Huawei

Nedávno začalo mnoho uživatelů smartphonů Huawei na globálním trhu hlásit zničující problém, který zobrazuje aplikaci „Google“ jako virus. To vedlo k masivní panice mezi majiteli smartphonů Huawei, kteří se o své zkušenosti podělili na internetu.

Jeden z uživatelů nahlásil na podpoře Google, že se u smartphonu Huawei P10 zobrazuje aplikace Google jako trojský kůň. Na základě této výzvy uživatel aplikaci Google odstranil a z bezpečnostních důvodů změnil přihlašovací údaje v zařízení. Uživatel však odpověděl, že před tímto oznámením nebyl do zařízení nainstalován žádný nový software.

Tento příspěvek vyvolal vlnu diskusí a přilákal různé uživatele Huawei, z nichž většina se potýkala se stejným problémem. Několikanásobný snímek obrazovky ukazuje, že telefon v kategorii hrozeb identifikuje aplikaci Googe pouze jako „TorjanSMS-PA“.

Podrobnosti o hrozbě znějí: „Tato aplikace je infikovaná“ a „U této aplikace bylo zjištěno soukromé odesílání SMS, lákání uživatelů k placení pomocí obsahu pro dospělé, soukromé stahování/instalace aplikací nebo krádež soukromých informací, což může způsobit poškození majetku a únik soukromí. Doporučujeme ji okamžitě odinstalovat“.


https://twitter.com/groovska/status/1718628453862211887

Po oznámení o hrozbě následuje možnost „Odinstalovat“, která uživatelům umožňuje aplikaci okamžitě odstranit z obrazovky. Zajímavé je, že telefon stále zobrazuje takzvaná oznámení o hrozbách, aniž by měl přístup k internetu.

Podle ohlasů uživatelů na Redditu, X (Twitteru) a podpoře Google se tento nový problém s viry aplikací Google objevuje hlavně na telefonech Huawei s certifikátem Google Mobile Services (GMS). To znamená, že významná zařízení, jako jsou Huawei P30 Pro, řada P20, řada P10, Mate 20, Mate 10 a také telefony Honor, jsou také postiženy touto softwarovou závadou.

Důvod?

K dnešnímu dni nebyly nalezeny žádné konkrétní důvody pro problém s virem aplikace Google, ale mnoho uživatelů uvedlo, že se jedná o závadu, ke které došlo v aplikaci Optimizer. Tato aplikace je předinstalována ve smartphonech a chytrých zařízeních Huawei. A samotná aplikace má předinstalovanou kontrolu virů a zranitelnosti aplikací, která by mohla tento problém vykazovat chybou.Rychlé řešení:

Existuje rychlé řešení, které by mohlo opravit toto oznámení o viru a souvisí s aplikací Optimalizátor telefonu.

Vše, co musíte udělat, je následující:

  • Otevřete Nastavení
  • Přejděte na položku „Aplikace“ a znovu klepněte na položku Aplikace,
  • Vyhledejte položku „Optimizer“ (Správce).
  • Přejděte do sekce Úložiště
  • Vymažte jeho DATA a CACHE.

To by pravděpodobně mělo problém vyřešit, po vymazání dat můžete také zařízení restartovat. Tento článek budeme aktualizovat, pokud společnost Huawei ohledně této vydá nějaké stanovisko.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: reddit.com, support.google.com

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hodnocení: 6

Zatím nehodnoceno.

6 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *