Xiaomi představuje systém HyperOS. Bude tohle konec známého MIUI?

MIUI
Zdroj: Xiaomi

Společnost Xiaomi oficiálně oznámila nástupce svého současného uživatelského rozhraní MIUI a představila systém Xiaomi HyperOS, čímž ukončila veškeré fámy. Odhalení nového systému bylo už skutečně na spadnutí.

Zprávy hovořily o novém operačním systému známém jako MiOS. A nedávno si společnost Xiaomi zaregistrovala ochranné známky „Xiaomi Pengpai“ a „Xiaomi Hyper“. Zajímavé je, že zatímco v angličtině je označován jako HyperOS, čínský překlad jej označuje jako ThePaper OS.

Od MIUI k HyperOS: Upgrade operačního systému Xiaomi

Generální ředitel společnosti Xiaomi Lei Jun potvrdil, že chystaná řada Xiaomi 14 bude jako první vybavena tímto novým operačním systémem. Výroba již probíhá, což znamená významný krok v plánech společnosti. Lei Jun dále uvedl, že HyperOS postupně nahradí MIUI ve starších zařízeních, která na něm v současnosti běží.

MIUI
Zdroj: Xiaomi

Kromě toho je zajímavým aspektem, zda Xiaomi s HyperOS přechází na operační systém založený na verzi Androidu, podobně jako je tomu u systémů ColorOS, OxygenOS, OneUI a Funtouch OS, které každoročně aktualizují svůj software, přičemž jako základ zachovávají nejnovější verzi Androidu. Některé zprávy naznačují, že by se Xiaomi mohlo inspirovat systémem Harmony OS společnosti HUAWEI. Tím, že přijme použití AOSP a mikrojádra.

Také se těšíme, že se v nadcházejících týdnech dozvíme více o systému HyperOS. Kromě toho se očekává, že společnost Xiaomi tento inovativní operační systém představí společně s řadou Xiaomi 14. Ten by měl debutovat v listopadu. S blížícím se datem uvedení na trh jsou technologičtí nadšenci zvědaví, jak HyperOS ovlivní budoucnost chytrých telefonů a tabletů Xiaomi.Krok společnosti Xiaomi představit systém HyperOS je tedy strategickým krokem ve vysoce konkurenčním odvětví chytrých telefonů. Vývojem vlastního operačního systému chce společnost Xiaomi získat větší kontrolu nad uživatelským prostředím. Zlepšením zabezpečení a vylepšením funkcí napříč celou řadou svých zařízení.

Tento posun je v souladu se závazkem společnosti Xiaomi k inovacím a neustálému rozšiřování jejího ekosystému propojených chytrých zařízení. Zajištění bezproblémového a harmonického digitálního životního stylu pro své uživatele. Vzhledem k tomu, že se technologické prostředí neustále vyvíjí, představuje HyperOS pro společnost Xiaomi vzrušující skok vpřed a vytváří podmínky pro novou evoluci v oblasti technologií chytrých telefonů a tabletů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: fonearena.com, gadgets360.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *