Xpeng Land Aircraft Carrier je čínská odpověď na model Tesla Cybertruck. Má šest kol, futuristický design a v zadní části vozu nabídne létající modul

Tesla Cybertruck
Zdroj: Xpeng

Inovativní čínská automobilka Xpeng odhalila svůj nejnovější koncept elektromobilu, který je dvojníkem Tesly Cybertruck. Šestikolové koncepční vozidlo čínské společnosti nabízí také možnost startu létajícího dronu ze svého zadního prostoru.

Podrobnosti o novém konceptu

Xpeng je startupová firma vyrábějící elektromobily s rostoucím portfoliem působivých koncepčních vozidel. Nejnovější nabídka se nazývá Land Aircraft Carrier a je určena pro použití poskytovateli záchranných služeb působících v obtížném terénu. Může být nasazen do různých náročných scénářů, jako je například záchrana v horách.

Je třeba říci, že ačkoli má koncept Land Aircraft Carrier podobný design jako Cybertruck, nejedná se o přímou kopii či klon pohonné jednotky Tesla. Má ploché boky, hranaté panely a povrchovou úpravu z nelakované oceli podobně jako Cybertruck.

Tesla Cybertruck
Zdroj: Xpeng

Xpeng Land Aircraft Carrier je hybridní vozidlo, na rozdíl od Tesla Cybertruck, který je plně elektrický. Kromě elektrické architektury má i spalovací motor. Díky hybridnímu systému je jeho provoz v nebezpečných podmínkách univerzálnější. Zadní poklop Land Aircraft Carrieru po otevření odhalí úložný prostor pro létající modul. Letadlo pro dvě osoby ve stylu vrtulníku lze v případě potřeby v nouzových situacích vysunout z nákladového prostoru vozidla.

Pozemní letadlová loď Xpeng je pátým vyvíjeným koncepčním modelem společnosti. Na vývoji elektromobilů pro čínský trh spolupracuje se společností Volkswagen. Ačkoli společnost neuvedla žádný bližší detail pro uvedení Land Aircraft Carrieru na trh, půjde o důležitý přírůstek do jejího inovativního portfolia.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: futurecar.com, drive.com.au

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *