YouTube bude mít vlastní platformu pro hraní her

YouTube
Autor fotografie: Soumil Kumar / Zdroj fotografie: Pexels

YouTube je jednou z podznaček společnosti Alphabet. Má miliony uživatelů a žije především z reklam. Nicméně nyní to vypadá tak, že i to je ještě málo, a tak americká společnost vymýšlí, jak své příjmy zvýšit. S tímto by jí měla pomoci nový platforma s názvem Playables. S novými informacemi přišel web The Wall Street Journal, podle kterého si už zaměstnanci Googlu měli možnost novou herní platformu otestovat.

Jejím cílem je naučit uživatele hrát online hry v rámci široké uživatelské základny YouTube. Nová herní platforma se zatím podobá Google Stadia, což byla cloudová herní služba společnosti Google. Ta už svůj provoz ukončila, a YouTube má tak volnou cestu před sebou. Mezi zmíněnými hrami je například Stack Bounce, jež je taková základní arkádová hra. Hry by měly být dostupné na webu, ale také v mobilní aplikaci YouTube na Androidech i iOS.

V odvětví videoher není YouTube velkou neznámou, takže toho chce využít naplno pro své příjmy z reklam, které nebyly v poslední době zřejmě dle představ. S Playables jde na to americká společnost dobře, jelikož si je vědoma potencionálu na trhu s hrami a chce na tom vydělat. V dnešní době je ohroženo plno společností kvůli těm nejrůznějším problémům. Pro YouTube je největší problém TikTok, který mu přebírá uživatele. Na to už v minulosti americká společnost reagovala vytvořením YouTube Shorts, které moc popularity nezískalo. Mluvčí společnosti YouTube vyslovil svůj závazek k inovacím a experimentováním s novými funkcemi. Je důležité zmínit, že na platformu s videi chodí mnoho lidí, kteří sledují streamery při hraní různých her.

Zpočátku počítáme s tím, že hry na Playables nebudou nijak kvalitní v rámci grafiky a hratelnosti. To by mohlo mnoha lidem vadit, ale musíme brát na vědomí fakt, že pro začátek budou ty hry spíše takové na rozjezd. Časem už budou určitě dostupnější lepší hry, které si získají více uživatelů. My se na tento experiment s hrami těšíme a co vy?


Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *