Američtí senátoři vyzývají FTC, aby prošetřila Apple a Google ohledně sledování svých uživatelů

Apple a Google
Autor fotografie: Pexels / Zdroj fotografie: Pixabay

Podle deníku Wall Street Journal čtyři američtí demokratičtí zákonodárci vyzvali americkou Federální obchodní komisi (FTC), aby prošetřila Apple a Google. Tvrdí, že obě společnosti shromažďují a prodávají osobní údaje uživatelů chytrých telefonů. To se považuje za krádež i neférové/klamavé jednání vůči zákazníkům. Američtí zákonodárci v podepsaném dopise předsedovi FTC Lině Khanové uvedli, že Apple a Google „záměrně umísťují do svých mobilních operačních systémů specifická ID pro sledování reklamy“.

Dopis také poukazuje na to, že Apple a Google stále ve výchozím nastavení umožňují permanentní sledování ID. Apple dokonce vyžaduje, aby uživatelé provedli složitá nastavení, aby jej vypnuli, zatímco Google neposkytuje možnost vypnutí vůbec. Tato ID jednoduše vygenerují zprávu, která se připojí ke konkrétnímu zařízení, které může zákazník použít k připojení k dalším datům o spotřebiteli.Apple a Google protestují proti antimonopolnímu vyšetřování

Apple a Google byly v centru několika vyšetřování a kontroverzí. V květnu australské úřady učinily určité závěry ohledně antimonopolních problémů s obchodem App Store. Apple však tvrdí, že má ze závěrů „vážné obavy“. Google také vyráží proti závěru Australské komise pro hospodářskou soutěž a spotřebitele (ACCC).

Apple tvrdí, že měl „vážné obavy ohledně implementace regulačních změn“. Podle Applu se ACCC honí za stíny a záležitostmi, které neexistují. Firma tvrdí, že vyšetřování může mít negativní vliv na její vývoj. Apple dále věří, že reformy jej „donutí v budoucnu předělat iPhone“. Pokud k tomu dojde, bude nový design „v konečném důsledku přínosem pouze pro několik výkonných vývojářů a připraví spotřebitele o ochranu z obchodu App Store“.

Pokud jde o Google, klade si otázku, jak posuzovat „chování, které je pouze spekulací“. Společnost dodává, že „reformy by se měly zaměřit pouze na typy chování, které se mohou ukázat jako jasně škodlivé“. Situace pro obě společnosti nevypadá dobře, a nejspíše nám začne soud na několik příštích pár let.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ITHome.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *