YouTube přináší nečekanou novinku. Nově testuje možnost přehrávání v rozlišení 1080p Premium

YouTube
Autor fotografie: Sam riz / Zdroj fotografie: Pixabay

Někteří diváci YouTube hlásí, že se v rozbalovací nabídce webu objevila nová možnost pro kvalitu videa. Kromě základní možnosti přehrávání v rozlišení 1080p vidí také další možnost označenou 1080p Premium s poznámkou pod ní, která říká, že nabízí „Zvýšený datový tok“. Mluvčí sdělil serveru The Verge, že web testuje novou kvalitu videa, která je v současné době k dispozici „malé skupině předplatitelů služby YouTube Premium“.

Popsali ji jako „verzi s vylepšeným datovým tokem 1080p, která poskytuje více informací na pixel, což vede k vyšší kvalitě sledování“. Zároveň se prý nezmění kvalita standardního rozlišení 1080p, což někteří lidé nemusí považovat za dobrou zprávu, za kterou ji YouTube považuje.


Nenechte si ujít:


Na základě několika komentářů ve vlákně sociální sítě Reddit, kde se o testu diskutuje, považují diváci standardní rozlišení 1080p na webu za nekvalitní. Vyšší datový tok, který se používá jako měřítko pro množství videodat přenesených za určitý časový úsek, by však mohl znamenat získání lepšího obrazu bez nutnosti zvyšovat rozlišení. Jak poznamenává XDA Developers, přechod na 4K by uživatelům umožnil přístup k lepším a ostřeji vypadajícím videím, ale museli by přenášet mnohem větší soubor, který by je mohl stát více nebo spotřebovat více z jejich datového přídělu.

Vylepšená možnost 1080p je však v tuto chvíli pouze testovací funkcí a YouTube ji možná vůbec neschválí pro široké rozšíření. Pokud se dostane z experimentální fáze, budou k ní mít přístup pouze diváci, kteří si platí službu YouTube Premium. Předplacená služba bude uživatele stát 12 dolarů měsíčně za individuální účet nebo 23 dolarů měsíčně za rodinný plán.

Je evidentní, že se YouTube snaží zvýšit své zisky. Zda se tato funkce skutečně uchytí, a bude dostupná pouze premium uživatelům je zatím ve hvězdách.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: engadget.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *