Ekonom Microsoftu varuje před nebezpečím umělé inteligence

Microsoft
Umělá inteligence na notebooku / Autor fotografie: Alexandra_Koch / Zdroj fotografie: Pixabay

Umělá inteligence je s námi už delší dobu, ale až teď začíná čelit kritice či případným varováním. Naposled se k tomu vyjádřil hlavním ekonom společnosti Microsoft Michael Schwarz, který na Světovém ekonomickém fóru vydal varování před potenciálním nebezpečím umělé inteligence. A to především, kdyby se dostala do rukou špatných lidí.

Zdůraznil, že zneužití umělé inteligence by mohlo způsobit skutečně velké problémy, a že by se lidi měli více starat o to, aby umělá inteligence neskončila u špatných lidí. Nicméně zároveň by neměla předčít produktivitu lidí.

Schwarz vyjádřil obavy z jednotlivců, kteří by se mohli pokoušet nějakým způsobem např. narušit volby nebo z využívání spamerů, kteří by pak lépe mohli šířit dezinformace pomocí různých řetězových mailů. Na druhou stranu nebezpečí umělé inteligence může spočívat v šíření určitých dezinformací, které mohou být ještě děsivější než nezaměstnanost.

Hlavní ekonom vyzval k regulaci umělé inteligence s tím, že zároveň varoval zákonodárce, aby podnikli nějaké kroky než AI způsobí opravdové škody. Dále připomněl, že ničení něčeho je mnohem snazší než budování a naznačil, že regulace by měla být stavěna tak, aby nepotlačovala inovace, ale zároveň sloužila k ochraně veřejnosti.

Spoluzakladatel Microsoftu Bill Gates již dříve zdůraznil důležitost vývoje umělé inteligence a přirovnal ji k vývoji jiných technologií, které v minulosti změnily hru, jako byl internet a mobilní telefony. Nedávná vylepšení AI od společnosti Microsoft jsou velkým příslibem do budoucna s odhalením podpory třetích stran pro Bing AI. Rovněž má Microsoft v plánu spustit prodej zabezpečené soukromé verze ChatGPT podnikům.

Varování pana Michaela Schwarze jen podtrhuje potřebu odpovědného a bezpečného používání umělé inteligence podobně jako je to s internetem. Na něm taky musíte být opatrní, aby se vám nic nestalo jen s tím rozdílem, že AI je zase o něco výš a mluví se o ní jako o skutečné hrozbě. Umělá inteligence se bude neustále vyvíjet a je na každém z nás, aby zvážil zda přínosy převáží mínusy nebo naopak.

Jste podporovatelé ChatGPT nebo jiné umělé inteligence? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *