Za iPhone 15 Pro Max si údajně výrazně připlatíme

iPhone 15 Pro Max
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Očekává se, že očekávaný iPhone 15 Pro Max společnosti Apple bude mít nastavenou vyšší cenu než jeho předchůdce iPhone 14 Pro Max. Podle technologického analytika Jeffa Pu ze společnosti Haitong International Securities dojde u většího ze dvou připravovaných modelů Pro pravděpodobně ke zvýšení ceny nad rámec současné zaváděcí ceny 1 099 USD za iPhone 14 Pro Max. Může se jednat i o desítky dolarů.

Pochopení možných faktorů, které stojí za zvýšením cen

Přestože přesné důvody zvýšení ceny nejsou specifikovány, lidé z oboru spekulují, že k tomu mohou přispět rozšířené funkce iPhonu 15 Pro Max. Zejména se proslýchá, že se zařízení může pochlubit periskopovým objektivem, což je výrazné vylepšení oproti možnosti 3x zoomu, kterou má iPhone 14 Pro Max. Tento periskopový objektiv by uživatelům umožnil využívat 5x až 6x optický zoom, což by umožnilo všestrannější a kvalitnější fotografování.Systém periskopového objektivu obvykle zahrnuje primární objektiv, který zachycuje obraz, a poté šikmé zrcadlo nebo hranol, který odráží světlo o 90 stupňů směrem k sekundárnímu objektivu, jenž ho směruje na obrazový snímač. Toto uspořádání vyžaduje další prostor uvnitř smartphonu kvůli bočnímu umístění obrazového snímače a sekundárního objektivu, což může přispět k vyšší ceně.

Podle Pu se očekává, že sériová výroba iPhonu 15 bude zahájena v srpnu, což odpovídá typickému harmonogramu vydávání produktů společnosti Apple. To naznačuje, že řada iPhone 15 by mohla být oficiálně oznámena v září. Pu dále předpovídá, že společnost Apple ve druhé polovině roku 2023 vyrobí přibližně 84 milionů kusů řady iPhone 15, přičemž se předpokládá, že modely Pro budou v prvních měsících po uvedení na trh nejžádanějšími zařízeními.

Zvěsti kolem řady iPhone 15 naznačují, že všechny čtyři modely, včetně varianty Pro Max, budou vybaveny portem USB-C, dynamickým ostrovem a mírně zakřivenějším displejem. Kromě toho se očekává, že modely Pro nabídnou 12 dalších funkcí a vylepšení.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: reddit.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *