Za nové Xiaomi si připlatíme. Řada Xiaomi 15 bude výrazně dražší než její předchůdce

Xiaomi 15
Zdroj: Xiaomi

O řadě Xiaomi 15 se spekuluje již delší dobu. V databázi IMEI se dnes objevily dva modely. Jedná se o základní model a model Pro. Díky těmto informacím si můžeme udělat malou představu o tom, co se na nás chystá.  

V další zprávě důvěryhodný zdroj Digital Chat Station na Weibo naznačuje, že Xiaomi bude mít u svého nástupce problém udržet zaváděcí ceny předchozí série Xiaomi 14.

To není úplně překvapivé vzhledem k rostoucím nákladům na čipy, paměti a další materiály. Pro srovnání, cena modelu Xiaomi 14 začínala v Číně na 3 999 CNY (cca 552 USD), zatímco cena modelu 14 Pro začínala na 4 999 CNY (cca 691 USD). Podle očekávání byly mezinárodní ceny ještě vyšší, základní varianta Xiaomi 14 začínala na 999 EUR (přibližně 1077 USD). Na základě nového úniku se zdá, že cena se u řady Xiaomi 15 vyšplhá ještě výše.Vyšší cena by mohla telefony Xiaomi dostat do nejisté pozice pro uživatele, zejména s ohledem na to, že Samsung a Apple se svou silnější hodnotou značky nabízejí své nejnovější vlajkové lodě za podobné, ne-li nižší ceny než alternativy Xiaomi.

Například řada Galaxy S24 začíná na ceně 799,99 USD a končí na 1 199,99 USD za verzi Ultra. To už je levnější než startovací cena Xiaomi 14. Pokud se tedy cena zvýší, bude pro Xiaomi ještě obtížnější umístit svou vlajkovou loď konkurenceschopně vůči svým rivalům.

Co se týče specifikací, Xiaomi 15 i 15 Pro budou mít v základu Snapdragon 8 Gen 4 a na zadní straně trojitý snímač fotoaparátu, přičemž každý snímač bude mít 50 megapixelů. Designově se budou pravděpodobně podobat svým předchůdcům. Jak odhalil výpis IMEI, Xiaomi představí také verzi Titanium Xiaomi 15 Pro s podporou satelitní komunikace. Jak 15 Pro, tak 15 Pro Titanium však prý budou stejně jako jejich předchůdci exkluzivní pouze pro Čínu.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: weibo.com, notebookcheck.net

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *