Zákaz Huawei v Německu může být těžší, než se zdá

Huawei
Zdroj: Huawei

Podle německého ministerstva hospodářství čekají zemi při snaze nahradit telekomunikační zařízení od společností ZTE a Huawei v sítích operátorů skutečně těžké časy. Agentura Reuters získala dopis, který byl zaslán hospodářskému výboru dolní komory parlamentu Bundestagu.

Dopis varuje, že odstranění čínských telekomunikačních technologií z Německa může mít hrozivé dopady. Uvádí se v něm, že přijetí tohoto opatření může mít dopad na provoz mobilních sítí. Bude mít také vliv na plnění požadavků na pokrytí.

Odstranění zařízení Huawei z Německa bude nákladné

Německo je jedním z největších zákazníků společnosti Huawei v Evropě, což znamená, že většina síťových zařízení v této zemi pochází od této čínské společnosti. Čínské velvyslanectví nedávno uvedlo odhad, že přibližně 60 % síťového vybavení v Německu vyrábí tato čínská společnost.

Spojené státy již svým poskytovatelům sítí uložily povinnost odstranit od roku 2020 veškerá zařízení Huawei a ZTE. Pro Německo je však toto rozhodnutí poměrně obtížné. Země nyní kontroluje technologie používané ve své síti.

Německo může požádat operátory o úhradu nákladů

Jak zpráva uvádí, ministr se nezmínil o celkových nákladech, které země v souvislosti s tímto opatřením vynaloží. V Německu však zákon ukládá operátorům, aby se o náklady s tím spojené postarali.

Stejně jako v případě USA bylo odstranění a nahrazení čínského zařízení velmi nákladnou záležitostí. Podle zprávy FCC museli operátoři požádat o finanční podporu vládu. Od roku 2022 požádali operátoři o přibližně 5,6 miliardy dolarů vládních prostředků na pomoc při odstraňování čínského zařízení.

Společnost Huawei je jedním z největších výrobců telekomunikačních zařízení na světě. Společnost v minulých letech dokončila významné projekty po celém světě. Jedním z hlavních důvodů, proč mnoho společností dává přednost zařízením Huawei, jsou jejich relativně nízké ceny ve spojení s vysokou kvalitou. Nicméně některé země, jako například Spojené státy, varovaly, že společnost Huawei může představovat bezpečnostní hrozbu. Důvodem je především úzký vztah společnosti s čínskou vládou.

Z tohoto důvodu několik dalších zemí včetně Spojeného království podniklo proti čínské technologické společnosti podobný krok. Tlak dalších zemí by mohl Německo donutit, aby následovalo jeho příkladu a nakonec společnost Huawei zakázalo.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: theregister.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *