Změny na trhu se skládacími smartphony, tento vývoj nikdo nečekal

Smartphony
Huawei Mate Xs 2 / Zdroj fotografie: Huawei

Trh se skládacími telefony je pořád relativně nový, ale postupně se začíná promítat do prodejů všech smartphonů více a více. Samsung byl první společností na světě, která jeden z prvních skládacích telefonů představila. Byl to Samsung Fold a stalo se tak již v roce 2019. Ačkoli byste podíl na trhu se skládacími telefony spočítali na jedné ruce, tak se pořád významně mění a roste.

Kdybychom byli hodně skromní, tak bychom řekli, že se budou nadcházející skládací modely dobře prodávat, ale když budeme o něco větší realisti, tak se dá říct, že klidně můžou zažít ještě větší boom než doposud.

Analytická společnost IDC přišla s docela zajímavou informací. Tou je to, že za tento probíhající rok už se stihlo prodat 13,5 milionů skládacích zařízení. To je sice podíl na trhu se smartphony pouhé jedno procento, ale i tak se jedná o úspěch. Podle IDC musí průměrná cena těchto zařízení být přibližně 400 USD, aby začala být významnějšími. Velkým problémem tohoto smartphonu je právě cena, která se pohybuje někdy řadově i v několika desítkách tisíc korun. Bohužel i navzdory tomu by podle IDC měly skládací telefony zůstat prémiovým produktem. Nebylo by dobré, kdyby šla cena níže, protože by to mohlo zapříčinit snížení kvality ve všech ohledech.


Nenechte si ujít:


Spolu s těmito informacemi přišla společnost IDC s odhadem na období od roku 2021 do roku 2026. Trh by měl každoročně růst stabilním tempem 38,7 %. Na konci tohoto odhadu by už měly mít skládací smartphony podíl na celkovém trhu se smartphony 2,8 %. Můžeme předpokládat, že časem budou skládací smartphony ještě populárnější než ty běžné.

Když si uvědomíme, že v posledních letech byla pandemie s tím, že teď je velká inflace a válka, tak je to pořád něco pozoruhodného. Jednoznačným strůjcem tohoto úspěchu je Samsung, který přichází s těmi největšími inovacemi. Hned za ním se umístil Huawei, který nechce zůstat pozadu, ale ten bohužel zdržují americké sankce.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *