Známe Xiaomi zařízení, která dostanou MIUI 14 jako první. Seznam je nečekaně krátký

Xiaomi MIUI 14
Zdroj fotografie: Xiaomi

Pokud vlastníte smartphone Xiaomi, který je stále relativně nový, je velmi pravděpodobné, že o MIUI 14 uvažujete jako o nadcházející velké aktualizaci. Právě o této verzi, která bude vycházet z Androidu 13 a bude novým uživatelským rozhraním pro zařízení Xiaomi v roce 2023, dnes hovoříme. Chceme vás také informovat o tom, která zařízení obdrží aktualizaci MIUI 14 jako první, až bude plně k dispozici.

Důležité je vědět, že Xiaomi nevydá MIUI 14 v následujících týdnech, protože MIUI 13 se v současné době stále rozšiřuje do mnoha zařízení. Proto je zatím evidentní, že tato nástavba bude pravděpodobně k dispozici někdy v budoucnu, a částečně je v současné době ještě ve vývoji.

Kdy bude MIUI 14 k dispozici běžným uživatelům?

Několik alfa a beta verzí MIUI 14 je v současné době ve fázi testování a láká mnoho testerů. Pouze ti vybraní, kteří slouží jako beta testeři v zemích, jako je Čína, mohou produkt používat. Uživatelské rozhraní je pro běžného uživatele stále nepřístupné.

Je téměř jisté, že MIUI 14 bude k dispozici v prosinci. Je to nejpravděpodobnější termín a připadne na stejný den jako představení Xiaomi 13. Samozřejmě je velmi pravděpodobné, že následně všichni budou mít přístup k beta verzím někdy v listopadu nebo na začátku prosince.

Špatnou zprávou je, že aktualizace není totéž, co oficiální vydání. V prosinci se software Xiaomi stane oficiálním, ale nebude hned dostupný celosvětově. Zpočátku bude přístupný pouze pro Xiaomi 13 a nebude trvat dlouho, než aktualizaci obdrží další a další modely.


Bude Vás také zajímat:


Která zařízení Xiaomi obdrží aktualizaci jako první?

Základem této odpovědi je seznam smartphonů, které společnost Xiaomi zařadila do beta verze MIUI 14. Celkem se jedná o 9 zařízení, která téměř jistě dostanou MIUI 14 jako první. Jak se dalo očekávat, jedná se o špičková zařízení.


  • Xiaomi 12T Pro
  • Xiaomi 12S
  • Xiaomi-12S Pro
  • Xiaomi 12S Ultra
  • Redmi K50
  • Redmi-K50 Pro
  • Redmi K50 Ultra
  • Xiaomi 13
  • Xiaomi 13 Pro

Pokud chcete být mezi prvními uživateli MIUI 14, které je založeno na Androidu 13, musíte vlastnit některé výše zmíněné zařízení Xiaomi. Pokud vám nevadí čekat, stačí sledovat oficiální seznamy aktualizací, kde se časem ukáže i Váš typ zařízení. Ty se objeví až v okamžiku, kdy bude aktualizace téměř uvolněna pro veřejnost.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: xiaomiui.net

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *