HONOR opět ukázal, že je jednička. Model HONOR 70 nabízí nejnovější fotografický snímač od Sony

HONOR 70
Zdroj fotografie: HONOR

Proč se při výběru nového mobilního telefonu vyplatí vybrat ten, který má ve výbavě světelný senzor? Nejen že vám může pomoct díky snímaní okolního osvětlení s nastavením jasu displeje, a tak ušetřit hodně ze spotřeby baterie, ale nejnovější modely mobilních telefonů už umí využít světelný senzor i pro vysoké vylepšení kvality fotek. Novinka na trhu, foto mobil HONOR 70, má aktuálně ve výbavě vůbec jako první špičkový světelný snímač SONY IMX800, díky kterému se můžete při focení mobilem dostat fotky kvality zrcadlovek. Co všechno umí?

Snímač jako ze zrcadlovky

Čím větší plocha senzoru, tím víc světla snímáte, a tím kvalitnější fotky můžete pořídit. HONOR 70 je vůbec prvním mobilním telefonem vybaveným v tuto chvíli nejlepším světelným senzorem SONY IMX800 (1/1,49“). Tento snímač je nadstandardně velký i pro kategorii vlajkových lodí, natož střední třídy.

Díky rozlišení hlavního fotoaparátu 54 Mpx a podpoře sloučení pixelů 4:1 za ekvivalentu 2,0 μm dokáže snímač pojmout opravdu hodně světla. Právě menší světelný senzor je důvodem, proč z řady mobilních telefonů jednoduše neodstanete fotky valné kvality.

Čím větší je pixel, tím víc světla dokáže získat, a tím hodnotnější jsou i získané informace pro další zpracování obrazu. Snímky z fotoaparátu HONOR 70 mají perfektně vykreslené detaily i při slabším osvětlení třeba jen 1 lux.


Nenechte si ujít:


Jen pro srovnání, iPhone 13 využívá 1/1,88“ obrazový snímač s rozlišením 12 Mpx a velikostí pixelů 1,7 μm. Plocha obrazového snímače SONY IMX800 u HONOR 70 je tak o 55 % větší.

HONOR 70 nechybí ani kvalitní širokoúhlý fotoaparát s rozlišením 50 MPx a 122° úhlem záběru. Ten jde také o pokročilý makro fotoaparát s vysokou světelností F/2,2, který hravě zvládá automatické ostření už ze vzdálenosti 2,5 cm. Focení na makro nebylo nikdy jednodušší. Perfektní pro nádherné snímky třeba z přírody nebo produktové focení.

Světelný senzor najde perfektní využití také pro portrétní snímky, při kterých je důležitá hloubka ostrosti a třeba i využití tzv. bokeh efektu s rozmazaným pozadím.

HONOR 70
Zdroj fotografie: HONOR

Focení do formátu RAW a vylepšená softwarová podpora pro top kvalitu fotek

Pro tu nejvyšší kvalitu fotek vám každý fotograf poradí fotit nejlépe do čistého formátu RAW. Pokročilý algoritmus HONOR RAW foto mobilu HONOR 70 pracuje s přímo se základními daty každé fotky. Navíc za podpory umělé inteligence se takto každá fotka jednoduše zpracuje do nejvyšší kvality HDR, s vylepšením světla a stínu.

Algoritmus HONOR RAW dodává prémiovou kvalitu až v 6 fotografických scenériích jako je noční krajina, noční portrét, portrét v protisvětle, krajina v protisvětle, super makro nebo HD selfie.

V porovnání s klasickým formátem založeným na YUV (jpg data), zaručí takové řešení prémiovou kvalitu, redukuje počet opakovaného kódování a dekódování a zvyšuje efektivitu snímání. I při noční scenérii při míře osvětlení tak nízké jako je 1 lux, dokáže HONOR 70 vyprodukovat vysoce kvalitní snímek.

Celý proces zpracování RAW dat na HONOR 70 je založený na novém duálním modulu algoritmů. První HDRP algoritmus díky rychlému zpracování obrazových dat slučuje RAW data snímku z mnoha obrázků pro zvýšení dynamiky a vylepšení kontrastu. Druhý HDRP algoritmus pak posiluje perfektní vylepšení kontrastu pro výstup v kvalitě YUV (jpg data) pro výsledek s vylepšeným dynamickým rozlišením, kontrastem a ostrostí. Těšit se tak můžete na o poznání vylepšenou kvalitu fotek v porovnání s předchozí generací HONOR 50.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *