AI jako hrozba národní bezpečnosti. NSA se zaměřuje na bezpečnost umělé inteligence

AI
Autor: Francesco Ungaro / Zdroj: Pexels

Jak informovala agentura AP, Národní bezpečnostní agentura (NSA) zakládá specializované centrum zaměřené na bezpečnost umělé inteligence. Ke změně dochází kvůli rostoucímu využívání AI vládou, které je vidět v mnoha obranných a špionážních systémech. Hlavním cílem bezpečnostního centra bude chránit tyto systémy před krádežemi a narušením a také chránit národ před zahraničními hrozbami založenými na AI.

Odstupující ředitel, generál Paul Nakasone, nedávno odhalil, že se NSA pouští do bezpečnosti AI. Uvedl, že nové oddělení bude fungovat v rámci stávajícího Centra pro spolupráci v oblasti kybernetické bezpečnosti. Tento tým spolupracuje s firmami a zahraničními přáteli, aby ochránil USA před online útoky ze strany zemí, jako je Čína, Rusko a další, které mají pokročilé špionážní služby.

Tento týden například CIA vydala varování. Uvedla, že čínští hackeři se zaměřují na vládní, průmyslové a telekomunikační firmy pomocí poškozeného firmwaru routerů. Lidé se obávají, aby si nepohráli s volbami, které se pomalu blíží. Nakasone však nevidí důvod, že by se Rusko nebo Čína snažily s volbou prezidenta USA v roce 2024 něco udělat.Zabezpečení pomocí AI: Mise NSA je nemožná

S tím, jak se umělá inteligence stává rizikovější, spoléhá americká vláda na svou novou bezpečnostní jednotku. NSA se rozhodla vytvořit tuto jednotku poté, co studie ukázala, že nezabezpečená AI je velkým problémem národní bezpečnosti. To se zhoršilo s generativní technologií AI, která může být dobrá i špatná.

Nakasone vidí tuto jednotku jako hlavní místo, kde NSA využívá zahraniční informace a vytváří pravidla a způsoby, jak zůstat v bezpečí s umělou inteligencí. Budou také pomáhat AI bezpečně se rozvíjet v oblasti naší bezpečnosti a obrany. Budou úzce spolupracovat s vedoucími představiteli podniků, laboratořemi, školami, přáteli z jiných zemí a ministerstvem obrany.

Nakasone odchází z NSA a kybernetického velitelství USA. Na jeho místo nastoupí jeho dosavadní zástupce, generálporučík letectva Timothy Haugh. Ten je ve své funkci od roku 2018 a vede si opravdu dobře.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: engadget.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *