Americká stíhačka u Aljašky sestřelila UFO o velikosti malého vozu

UFO
Autor: Military_Material / Zdroj: Pixabay

Americký Pentagon sestřelil neidentifikovaný objekt nad zamrzlými vodami kolem Aljašky. Úřady prozatím tvrdí, že neví, komu objekt patří. Americká stíhačka sestřelila 10. února nad ledovými vodami poblíž Aljašky neidentifikovaný objekt. Stalo se tak týden poté, co USA sestřelily podezřelý čínský balón.

UFO bylo poprvé zjištěno a sledováno Severoamerickým velitelstvím protivzdušné obrany (NORAD) 9. února. Objekt byl považován za potenciální hrozbu pro civilní leteckou dopravu, a proto prezident Joe Biden vydal rozkaz, aby jej americká armáda sestřelila.

Na zachycení se podílela dvojice stíhaček Lockheed Martin F-22 Raptor a jedna ze stíhaček neidentifikovaný objekt sestřelila. Objekt se pohyboval ve výšce asi 12 000 metrů a v okamžiku sestřelení směřoval severovýchodním směrem nad Severním ledovým oceánem. Předtím letěl nad pevninou na Aljašce.Americká armáda vyslala vrtulníky, aby vylovily trosky neidentifikovaného předmětu, protože je možné, že dopadl na led, a ne do otevřených vod. Mluvčí Bílého domu popsal neidentifikovaný objekt jako objekt o velikosti malého automobilu.

Pro srovnání, podezřelý balón z Číny nesl mnohem větší náklad o velikosti regionálního letadla, přibližně 30 metrů. Tento balón nejprve 28. ledna vstoupil do vzdušného prostoru Aljašky, letěl na jih nad Kanadou a poté 31. ledna opět vstoupil do vzdušného prostoru USA nad Idahem a poté proletěl velkou část kontinentálních USA.Patrick Ryder z amerického letectva na tiskovém brífinku 10. února popsal, že situace týkající se balónu Čínské lidové republiky nemá s tímto objektem údajně nic společného.

V současnosti čekáme na vyjádření Bílého domu, aby se vyjádřil k případnému objektu. Řada specialistů a nadšenců čeká na podání vysvětlení, o co vůbec šlo, a kde se to nad územím Aljašky vůbec vzalo. Myslíte si, že se jednalo o mimozemšťany?

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: newscientist.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

6 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *