Další zneužití Apple AirTagu. Policista byl obviněn z pronásledování své přítelkyně pomocí tohoto zařízení

Apple AirTag
Autor fotografie: Pexels / Zdroj fotografie: Pixabay

Federální úřad pro vyšetřování (FBI) vydalo varování před produktem Apple AirTags poté, co byl policista v Miami obviněn z pronásledování své přítelkyně pomocí tohoto zařízení. Podařilo se mu zařízení přidělat k zadnímu nárazníku jejího auta. Policista byl obviněn z pronásledování své bývalé přítelkyně poté, co další detektivové objevili Apple AirTag registrovaný na jeho jméno v jejím autě.

Javier Magarin (28) byl vyhozen z policejního sboru Miami-Dade poté, co vyšetřování tvrdilo, že mezi březnem a dubnem letošního roku „úmyslně a opakovaně“ pronásledoval svou bývalou přítelkyni jedním ze zařízení od společnosti Apple.

Podle policejní služebny v Miami, Magarin prostřednictvím výpovědi přiznal, že používal AirTag, aby měl přehled o své bývalé partnerce. Poté, co se koncem března rozešli, Magarin údajně umístil do jejího auta Apple AirTag tak, že ji schoval do zadního nárazníku. To mu nestačilo, a situace začala gradovat poté, když jí začal posílat textové zprávy o jejím pobytu.

Policie uvedla, že když jeho bývalá přítelkyně pohrozila, že dostane soudní zákaz ke styku, tak vzápětí Magarin zveřejnil na Instagramu obrázek „zachycující ruku držící pistoli Glock položenou přes nohu a obsahující komentář: „Udělám to pro Tebe stylově.“Magarin byl následně vyhozen z policejní jednotky a obviněn z pronásledování a vyhrožování. V současnosti je umístěn v domácím vězení, a čeká se na další soudní kroky.

Magarinův právník Giancarlo Casanova však tato tvrzení popřel a řekl: „Důstojník Magarin je příkladný důstojník a těšíme se, že to vyřešíme s úřadem státního zastupitelství okresu Miami-Dade. A všechna obvinění budou stažena.“

Jak celá situace dopadne si netroufáme říci. Doufáme, že dívka se dočká spravedlnosti, a nebude se muset bát chodit po ulici. Někdy si říkáme, zda nejsou některé nové technologie spíše na škodu, než k užitku. Jaký názor máte na Apple AirTag Vy?

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: dailystar.co.uk

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *