Američtí pokrytci? Poučují Asii, přičemž sami jejich společnosti znečišťují ovzduší nejvíce ze všech

Čína
Autor fotografie: Janusz Walczak / Zdroj fotografie: Pixabay

Změna klimatu je celosvětovým problémem, který chtějí řešit vlády většiny států světa, ale bohužel ne každá tu možnost má. Čína s Indií a dalšími některými asijskými státy touto možností disponují, ale změnu klimatu ignorují. Jako kdyby se jich to netýkalo.

To se nelíbí Spojeným státům, jež jsou velcí zastánci opatřeních proti změně klimatu, ale co jejich společnosti? Jak si vlastně vůbec vedou? Pravdou je, že nejhůře ze všech. Nicméně netvrdíme, že Čína je menším znečišťovatelem, ale pravdou je, že kdyby se chovala stejně jako Spojené státy, tak na tom bude mnohem hůře. V celosvětovém žebříčku drží první místo především z toho důvodu, že je tam mnoho společností a v podstatě se na ní spoléhá celý svět.


Nenechte si ujít:


Žebříček ohledně největších brzd změny klimatu vydala společnost InfluenceMap. Ta se zaměřuje na znečišťovatele ovzduší a jen díky ni teď víme, že americké společnosti patří mezi ty nejhorší. Obsadily hned šest z prvních desíti míst, což je už vážně na pováženou. Chevron, společnost na prvním místě, má na svém kontě -84 bodů. Nikdo si za poslední rok nevedl tak špatně. Na druhém místě se skóre -76 je Exxon Mobil. Sluší se dodat, že obě zmíněné společnosti podnikají v oblasti plynu a ropy. Třetí je německý gigant, podnikající v chemické výrobě – BASF. Další čtyři místa zabraly americké společnosti. Osmé a desáté místo je v režii Japonců, zatímco devátý je ruský Gazprom.

Čína
Žebříček největších znečišťovatelů světa / Zdroj fotografie: InfluenceMap(se souhlasem)

K překvapení většiny lidí mezi prvními desíti není žádná společnost z Číny nebo Indie a ono je to logické vzhledem k tomu, že obě země jsou na počet obyvatel obří. I to je jedna z příčin, proč tak moc znečišťují. Ve výše uvedeném žebříčku můžeme dokonce vidět i to, že hned 6 amerických společností se v něm nacházelo i minulý rok, což je opravdu špatná vizitka.

Nakonec Ed Collins, ředitel společnosti InfluenceMap, uvedl, že mnoho společností na nejnovějším žebříčku přijalo své závazky v boji proti změně klimatu. Bohužel je však neplní, což se může do budoucna pořádně celému světu vymstít.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *