Android 13 vám umožní přizpůsobit sílu vibrace podle typu upozornění

Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Nejnovější Android 13 se stále pomalinku poodhaluje. Zatímco první veřejná beta se rychle blíží, Google nasadil druhou beta verzi vyhrazenou speciálně pro vývojáře. Tato aktualizace poodhalila závoj několika dlouho očekávaných nových funkcí, jako je systém sledování spotřeby energie aplikací a mírně upravená rozbalovací nabídka.

Po instalaci aktualizace objevil Mishaal Rahman, bývalý šéfredaktor XDA Developers a specialista na Android, nabídku pro jemné ladění vibrací smartphonu. „Byly přidány posuvníky granulárních vibrací pro ovládání alarmů a vibrací médií,“ říká Mishaal Rahman na svém Twitteru.

Konkrétněji, Android 13 vám umožní naprogramovat, jak bude váš smartphone vibrovat podle každé události. Zejména je možné upravit provoz podle telefonního hovoru, přijetí SMS, upozornění nebo obyčejného upozornění.

Na snímku obrazovky sdíleném odborníkem zjišťujeme, že Google vám umožní upravit intenzitu vibrací pomocí klasického posuvníku. V případě hovoru bude možné nejprve aktivovat pouze vibrace. Vyzvánění se pak postupně přidá. Tato možnost vám umožní vyhnout se nepříjemným vyzváněcím tónům během jídla nebo rozhovoru.

Autor snímku: Mishaal Rahman / Zdroj fotografie: xda-developers (se svolením)

Android 13 a vibrace

Je možné naprogramovat silné vibrace pro případ alarmu (budík nebo připomínka) nebo slabé vibrace, pokud se jedná pouze o běžné upozornění. V současné době se telefony spokojí s úpravou síly vibrátoru podle hovoru nebo upozornění, aniž by bylo možné přesně přizpůsobit sílu vibrace. Android 13 vám také umožní nastavit sílu hmatové odezvy obrazovky s velkou citlivostí.

Připomínáme, že Google nasadí finální a stabilní verzi Androidu 13 až v září 2022. Očekáváme, že nový náhled novinek objevíme prostřednictvím první veřejné beta verze, která bude nasazena po konferenci Google v květnu.

Mezi připravovanými funkcemi se ukázalo, že Android 13 má také speciální rozhraní pro PC. V tom není nic radikálně nového, protože Android 12L má podobné rozhraní. Tato verze je však specificky dostupná pro zařízení s velkými obrazovkami, a Android 13 je obvyklá další verze operačního systému.

Kromě toho Google dokončil rozhraní a ikony upozornění a rychlého nastavení jsou umístěny na pravé straně hlavního panelu. Kromě toho se v tomto režimu aplikace automaticky otevírají v režimu volného okna.

Možná bude Android 13 implementovat funkci podobnou Samsung DeX a dalším podobným vývojům, který vám umožní používat váš smartphone jako jakousi náhradu PC.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: XDA

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *