Android 14 dostane funkci, kterou mu jablíčkáři mohou pouze závidět

Android 14
Android / Autor: Pasi Mämmelä / Zdroj: Pixabay

Bitvy uživatelů Androidu a iOS jsou nekonečné. Nejdříve vedlo iOS s jeho plynulým systémem, ale jak šel postupně čas, tak se mu Android s těmi nejlepšími modely vyrovnal. Nenechal si nic líbit a mnohdy na srovnávacích videích i vede např. v rámci rychlosti spouštění aplikací, které má opravdu rychlejší.

Po plynulosti systému přešla pozornost uživatelů na bezpečnost, kde by odpověď ještě před pár lety byla docela jasná. Systém od Applu vedl, ale to už pro něj neplatí. Android se může pochlubit několika bezpečnostními funkcemi, o kterých si uživatelé telefonů s nakousnutým jablkem mohou nechat jenom zdát. V tuto chvíli jsou na tom iPhony stejně jako Android jen z toho důvodu, že mají omezený operační systém, ve kterém toho nelze tolik volně dělat.

Oba operační systémy mají mnoho společného, ale i přesto existují některé funkce, které jsou exkluzivní pouze pro jeden operační systém. Mezi takové bude patřit jedna nová, která k nám dorazí s Androidem 14. Google nedávno nabídl beta testerům novou verzi Androidu 14, ve které se nová funkce ukázala. Jak Android, tak iOS podporují funkci nahrávání obrazovky, která je sama o sobě obyčejná, ale Android 14 nám ji posune ještě na vyšší úroveň. Někteří uživatelé se tím pochlubili na Twitteru, kde lze vidět, že se obrazovka bude nahrávat pouze při zapnutí nějaké konkrétní aplikace.

Novou funkci si můžeme vysvětlit na na nahrávání obrazovky u Messengeru. Při zapnutí nové funkce se obrazovka bude nahrávat jen ve chvíli, kdy na Messengeru opravdu budeme. Pokud z Messengeru odejdeme, tak se nahrávání zastaví a obnoví se zas poté, co se uživatel na Messenger vrátí. Takže kdybyste šli na Instagram, tak se prostě nic nenahraje s tím, že se proces nahrávání nezastaví, ale jen ten Instagram nezaznamená. A když si pak budete video pouštět, tak v dobách strávených mimo Messenger budou ostatní aplikace černé. Alternativně si pak budou moci uživatelé zvolit skrytí citlivých údajů. Díky tomu se nebudou ukazovat oznámení, která vám budou vyskakovat z oznamovací lišty. Někteří výrobci tuto funkci už do svých zařízení implementovali, ale s příchodem Androidu 14 bude na všech zařízeních. Android 14 bude malá kapesní revoluce.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 2.6 / 5. Počet hodnocení: 31

Zatím nehodnoceno.

4 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *