Samsung šel s kůží na trh. Zveřejnil seznam smartphonů, které nedostanou Android 14

Samsung
Zdroj fotografie: Samsung

Pokud vlastníte smartphone Samsung, tak tahle zprávu bude pro vás noční můrou. Nejnovější systém Android 14 je pomalu na dosah ruky, protože jeho uvolnění široké veřejnosti se velmi rychle blíží. Smutná zpráva je ta, že společnost Samsung nyní odhalila zařízení, které nemají na nejnovější update nárok.

Když se řekne Samsung, tak všichni už vědí, že se jedná o nejoblíbenějšího výrobce smartphonů na celém světě. Společnost je známa svým kladným přístupem k aktualizacím, které nabízí opravdu po dobu několika let. Není žádným tajemstvím, že Samsung již začal připravovat integraci nejnovější verze do vlastního rozhraní One UI 6.0. Jihokorejská společnost začne rychle distribuovat Android 14 pro kompatibilní zařízení.

Jihokorejský gigant odhalil, která zařízení neobdrží One UI 6.0 s Androidem 14

Operační systém Android 14 je v současnosti nejnovější verze, která bude brzy k mání. Už podle prvních úniků víme, že to smartphonů od Samsungu přinese řadu novinek a zajímavých funkcí. Vzhledem k úzké spolupráci mezi Samsungem a Googlem probíhal každý update skutečně hladce. Proto se dá předpokládat, že v letošním roce to bude stejný případ.

Nyní se podíváme na tu nepříjemnou část. Novou aktualizaci One UI 6.0 založenou na systému Android 14 však neobdrží všechny modely Samsung. Není to zase tak dávno, kdy Samsung poupravil pravidla své aktualizační politiky a částečně rozšířil podporu pro svá některá zařízení. Samsung muselk udělat kompromis mezi několika modely. U některých modelů společnost slíbila, respektive prodloužila podporu na čtyři hlavní aktualizace systému. Ovšem na druhou stranu u některých modelů dostupnou podporu ukončila, a proto se další velké aktualizace nedočkají.

Samotný systém bude odhalen velmi brzy. Google nám prvně ukáže Android 14 na své konferenci I/O 2023 10. května. Samozřejmě to nebude plnohodnotné odhalení. Zatím jsou v plánu další testy, které budou probíhat ještě několik dlouhých týdnů. Následně pak nová verze bude připravena k prvnímu použití někdy koncem července. Proto se dá s velkou jistotou říci, že Samsung začne aktualizovat své kompatibilní modely tak, že novou verzi integruje do svého rozhraní One UI 6.0.

Jestli si říkáte, které modely budou dostávat tento nový update, tak se bude jednat konkrétně o tyto. Řada Samsung Galaxy S21 (včetně modelu S21 FE) a každý následující smartphone řady S mají nárok na čtyři hlavní aktualizace Androidu. Do této kategorie spadají také modely Galaxy A33, Galaxy A53, Galaxy A73 a pozdější modely. Existuje však několik modelů Samsung, které aktualizaci One UI 6.0 založenou na systému Android 14 neobdrží.


Tyhle modely bohužel nemají nárok:

 • Galaxy S10 Lite
 • Galaxy S20 FE
 • Galaxy S20 / Galaxy S20+ / Galaxy S20 Ultra
 • Galaxy Note 10 Lite
 • Galaxy Note 20 / Galaxy Note 20 Ultra
 • Galaxy Z Flip (LTE/5G)
 • Galaxy Z Fold 2
 • Galaxy A22 (LTE/5G)
 • Galaxy A32 (LTE/5G)
 • Galaxy A51
 • Galaxy A71
 • Galaxy Tab A8
 • Galaxy Tab A7 Lite
 • Galaxy Tab S6 Lite (2020)
 • Galaxy Tab S7 / Galaxy Tab S7+

Samsung upravil zásady aktualizací

Co si budeme nalhávat. Čím delší podporu výrobce nabízí, tím více bude zákazník se svým produktem spokojený. Samsung si je tohoto prvku do jisté míry vědom, proto nabízí rozsáhlé možnosti aktualizací. Uživatelé tak mohou udržovat svá zařízení v aktuálním stavu s nejnovějším softwarem a bezpečnostními záplatami. Je však důležité zmínit, že ne všechny modely obdrží nejnovější aktualizaci One UI 6.0 založenou na systému Android 14, taková jsou pravidla společnosti Samsung.

Bezpečnost je základ u dnešních smartphonů. Proto společnost slíbila, že bude nabízet bezpečnostní aktualizace pro způsobilá zařízení po dobu nejméně čtyř let od data prvního vydání zařízení. To je skutečně zajímavý krok, který moc konkurentů na trhu nemá. V tomto ohledu to znamená, že uživatelé způsobilých zařízení mohou očekávat po dobu čtyř let klasické bezpečnostní záplaty.

Bylo otázkou času, kdy Samsung přijde s kůží na trh a odhalí smartphony, které na update nemají nárok. Většinou tato odhalení zvednou vlnu nevole mezi uživateli, které ještě doufali v poslední update jejich zařízení. Jak jste na tom vy? Dočkáte se ještě vysněné aktualizace na Android 14?

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: shiftdelete.net, gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *