Apple naslouchá zákazníkům? Do systému iOS 17 zahrne některé dlouho žádané funkce

Apple
Zdroj: Apple

Mark Gurman, reportér agentury Bloomberg, se podělil o zajímavé zprávy ohledně aktualizace systému iOS 17 společnosti Apple. Zdá se, že společnost Apple změnila svůj přístup k procesu vývoje. Výsledkem je významnější aktualizace, než se očekávalo. Společnost Apple uvedla první beta verze systémů iOS 16.4 a iPadOS 16.4 v únoru. Také beta iOS 17 má být vydána v červnu 2023. A lidé netrpělivě čekají na zajímavé funkce, které slibuje přinést.

Nejnovější zprávy naznačují, že Apple změnil strategii vývoje iOS 17. Společnost se plánovala zaměřit na opravu problémů. Tyto nové zprávy však naznačují, že Apple svůj přístup změnil. To povede k tomu, že v příští verzi přibude řada zcela nových funkcí.

Gurman již dříve uvedl, že aktualizace iOS 17 nemusí být tak rozsáhlá jako minulé aktualizace iPhonu. Jak je zvykem, Apple pravděpodobně nabídne náhled na aktualizaci na své červnové konferenci Worldwide Developers Conference (WWDC 2023), a to ještě před oficiálním vydáním na podzim.

Aktualizace iOS 17 bude obsahovat uživateli společnosti Apple velmi žádané funkce

Ve svém zpravodaji „Power On“ Gurman vysvětlil, že změna ve vývojovém procesu vedla k přidání několika nových funkcí. Uvedl, že společnost Apple původně zamýšlela vydat iOS 17 jako „vylepšené vydání“. Zaměřit se spíše na opravu chyb a výkon než na přidávání nových funkcí. Tento přístup je podobný tomu, co společnost udělala s Mac OS X Snow Leopard v roce 2009. Cílem by bylo vyhnout se problémům, které trápily iOS 16. Jedná se o aktualizaci, která trpěla nedodržením termínů a chybovým uvedením na trh.

Strategie se však později v procesu vývoje změnila. Výsledkem je, že iOS 17 bude obsahovat několik „nice to have“ funkcí. I když nenabídne výrazné vylepšení, jako byla loni nová zamykací obrazovka. Verze s kódovým označením „Dawn“ má za cíl potvrdit několik funkcí, které uživatelé požadovali.


Nenechte si ujít:


Díky této změně strategie se očekává, že iOS 17 přinese kombinaci vylepšení a nových funkcí. Mezi potenciální novinky patří aktualizované prostředí CarPlay, změny v Siri, podpora alternativních a sideloadingových obchodů s aplikacemi, kompatibilita s náhlavními soupravami pro rozšířenou realitu a další.

Celkově vzato slibuje aktualizace iOS 17 od společnosti Apple podstatnější změny, než se původně předpokládalo. A to díky změně vývojové strategie značky. Zatímco původně se soustředila na opravy chyb. Apple se přesunul k přidání řady nových funkcí, které mají zlepšit uživatelský zážitek. Vzhledem k tomu, že vydání systému beta iOS 17 očekáváme v červnu 2023, mohou se fanoušci společnosti Apple těšit na funkčně bohatší aktualizaci, jejímž cílem je řešit jejich nejžádanější vylepšení.

Funkce iOS 17


Na základě trendů a požadavků uživatelů uvádíme několik možných funkcí, které uživatelé doufají, že se v systému iOS 17 objeví:

  • Vylepšená Siri: Siri bude více konverzovat a bude schopna porozumět složitým dotazům a úkolům a reagovat na ně stejně jako ChatGPT.

  • Vylepšené Face ID: Uživatelé doufají v rychlejší a přesnější fungování Face ID.

  • Vylepšená ochrana soukromí: Lepší kontrola nad oprávněními aplikací a sdílením dat, jakož i v lepší ochranu soukromí.

  • Vylepšené widgety: Uživatelé doufají, že widgety budou mít více možností přizpůsobení a funkcí, například widgety s možností razantnější změny velikosti a více zobrazovaných informací.

  • Vylepšený multi Tasking: Vylepšené funkce pro více úkolů: Uživatelé doufají, že se dočkají více funkcí a možností pro multitasking.

  • Lepší oznámení: Uživatelé doufají, že budou mít k dispozici více možností ovládání a přizpůsobení oznámení.

  • Vylepšený fotoaparát: Uživatelé doufají v lepší výkon fotoaparátu. Například lepší fotografie při slabém osvětlení a pokročilejší funkce pro nahrávání videa.

  • Vylepšení rozšířené reality: Uživatelé doufají, že se dočkají pokročilejších funkcí rozšířené reality, například lepšího sledování objektů a realističtějšího vykreslování.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: androidgeek.pt

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *