Apple byl ponížen čínskou konkurencí. Huawei ho překonal v prodeji chytrých hodinek

Apple vs. Huawei
Huawei Watch Ultimate / Zdroj: Huawei

Za posledních několik let bylo na Huawei uvaleno tolik sankcí, že to normální člověk ani nedovede spočítat. Proto se na jednu stranu divíme, že prodeje této čínské společnosti opět pomalu stoupají. Je zřejmé, že se vyplňují předpoklady mnoha světoznámých analytiků. Už dříve bylo řečeno, že omezení Huawei nikam nepovede, ale pouze to společnost donutí si najít vlastní cestu.

Jak bylo už dříve řečeno, tak se nyní s velkou vervou děje. Huawei pokračuje ve vývoji takovým stylem, že do výzkumu cpe miliardy dolarů, aby se zcela osamostatnila například od amerických technologií. V současnosti už je situace taková, že se neptáme, zda se to podaří.  Ale v současnosti je otázka, kdy tato éra nastane.

Například nyní Huawei pokračuje ve výzkumu a inovacích v oblasti chytrých hodinek. Už po několik let Huawei v tomto odvětví sbírá jeden úspěch za druhým. Proto není až tak překvapivé, že v současné době čínská společnost Huawei poráží americký Apple v prodeji chytrých hodinek na domácím čínském trhu.  

Apple
Zdroj: Counterpoint Research

Ztrácí americká společnost pevnou půdu pod nohama?

Podle zveřejněných údajů, které poskytla společnost Counterpoint Research. Se stal Huawei jedničkou v oblasti prodejů chytrých hodinek v Číně za celý rok 2022 a v letošním roce to vypadá, že tento trend bude pokračovat. Jenom pro upřesnění se podíváme na nějaká procenta. Například Huawei v roce 2022 si pro sebe získal 27 % trhu oproti 23 % předchozího roku.

Na druhém místě se umístila společnost Apple, která má 17 % podíl na trhu. Pokud se dobře podíváme, tak o rok dříve tomu bylo 15 %. Při bližším prozkoumání zjistíme, že Huawei a Apple obsluhují přibližně polovinu čínského trhu v oblasti chytrých hodinek.

Jak se celý tento trh bude vyvíjet je zatím ve hvězdách. Konkrétní čísla se dozvíme na konci roku, až podle finálních prodejů. Už nyní je dle průzkumu jasné, že Huawei bude v tomto segmentu dále růst. Bude zajímavé sledovat, zda společnost Apple udrží alespoň částečně tempo. A bude schopna společnosti Huawei v prodejích konkurovat.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *