Apple díky EU pomalu ztrácí nad iOS moc. Epic Games Store se brzy objeví na iOS a Androidu

iOS
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

App Store a Google Play Store jsou nespornými králi světa aplikací. Ale přestože prakticky každý chytrý telefon používá jeden nebo druhý, ne všechny aplikace jsou v mobilních zařízeních dostupné.

Hlavním problémem jsou samozřejmě tučné provize, které dosahují až 30 %. No, díky novým nařízením EU se to v Evropě mění a Epic Games Store konečně přistane na iOS a Androidu, a dokonce máme i datum vydání. Zde jsou podrobnosti…

Epic Games přináší svůj obchod na iOS a Android

Poté, co Evropská unie nařídila společnosti Apple, aby v Evropě povolila alternativní obchody, začaly kolovat zvěsti o mobilním obchodu Epic Games Store. Nyní byla tato tvrzení konečně potvrzena. Podle prohlášení generálního ředitele společnosti Steva Allisona bude aplikace Epic Games Store dostupná pro systémy iOS i Android do konce roku 2024.


Odkaz na X

V současné době nemáme žádné informace o tom, jak bude aplikace vypadat, ale pro uživatele iOS, kteří chtějí na cestách využívat slevy a nabídky her zdarma od Epic Games, je to významná změna. Společnost Epic Games sice hlasitě kritizuje provize obchodů s aplikacemi společností Apple a Google, ale z prodeje ve vlastním mobilním obchodě si bude brát 12% provizi.

Ačkoli je toto rozhodnutí nižší než standard v oboru, setkalo se s určitou kritikou. Je však důležité poznamenat, že Epic Games nabízí vývojářům další hodnoty nad rámec obchodu, například široce používaný a bezplatný Unreal Engine.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: arstechnica.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *