Apple dostal již druhou pokutu za poslední dva měsíce v Brazílii

Apple
Apple dostává jednu pokutu za druhou / Autor fotografie: Steve Buissinne / Zdroj fotografie: Pixabay

Apple v poslední době čelí mnoha problémům. Dostal pokutu několik milionů ve Francii, příští rok dle nařízení Evropské unie musí do svých iPhonů dát na nabíjení USB-C konektor a nakonec minulý měsíc dostal pokutu v Brazílii ve výši 2,34 milionu dolarů. Pokuta byla udělena za to, že prodává své iPhony bez nabíječky v balení. Brazilské ministerstvo spravedlnosti trvalo na napravení celé situace, ale Apple jej nevyslechl, a tak ve čtvrtek inkasoval pokutu mnohem větších rozměrů.

Podle agentury Reuters se ve čtvrtek konal soud v největším městě Brazílie, Sao Paoulu, který si s celou situací vůbec nelámal hlavu a udělil Applu obří pokutu ve výši 100 milionů brazilských reálů. V přepočtu na americké dolary je to 19 milionů, což není úplně zanedbatelná částka i pro společnost, jakou Apple je. Rovněž soud vydal nařízení, které jasně stanovuje to, aby začal své iPhony dodávat s nabíječkou.

Soudce Caramuru Afonso Francisco se nenechal rozhodit řečmi o tom, že telefon bez nabíječky má nesporné výhody v tom, že je to mnohem lepší pro životní prostředí apod. Společnost podle něho musí dodat všem uživatelům iPhonu 12 a iPhonu 13 zpětně nabíječku, kterou neměli v balení. Nejde však o konečné rozhodnutí a Apple se proti němu může odvolat.


Nenechte si ujít:


Apple už je za tuto událost pokutován podruhé s tím, že poprvé ho to tolik nebolelo. Nicméně nyní dostal pokutu téměř osmkrát vyšší než posledně. Podle brazilského ministerstva spravedlnosti nesmí Apple prodávat svá zařízení bez nabíječek. V reakci na to technologický gigant uvedl, že nezahrnutí napájecího adaptéru má ekologické výhody a snižuje množství odpadu.

S uvedením řady iPhone 12 v roce 2020 přestal Apple ke svým telefonům poskytovat nabíječky. Další výrobci jako Samsung a Google americkou společnost následovali a přestali ke svým prémiovým zařízením dodávat napájecí adaptéry.

Jak se na celou situaci koukáte vy? Schvalujete kroky Brazílie nebo vám to přijde přehnané? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *