Kolik teenagerů používá Apple Watch, případně iPhone? Čísla vás posadí na zadek

Apple Watch
Smartphony společnosti Apple / Zdroj fotografie: Apple

Americký trh smartphonů a chytrých hodinek je pravděpodobně nejvíce monopolistickým trhem na světě. Důkazem jsou toho smartphony nebo chytré hodinky, protože pokud nepochází od společnosti Apple, pak od nich ve Spojených státech mnoho nečekejte. Dokonce ani nezáleží na tom, zda je produkt jiné společnosti mnohem lepší, protože v Americe se na nic jiného nehraje.

Pokud se nebude jednat o Apple Watch nebo iPhone, pravděpodobně se zájmu nedočkáte. Zdá se, že tuto myšlenku potvrzují nová čísla, kterých jsme se dočkali. Podle zprávy investičního bankovního giganta s názvem Piper Sandler má až 31 % amerických náctiletých hodinky Apple Watch a 87 % iPhone.

Nejnovější pololetní zpráva se jménem „ Taking Stock With Teens“ ukazuje, že 31 % amerických dospívajících v současné době vlastní Apple Watch. Navíc dalších 16 % amerických náctiletých si plánuje koupit Apple Watch co nejdříve. Jak už bylo řečeno, tak 87 % dospívajících v USA vlastní iPhone, zatímco dalších 88 % si chce koupit iPhone jako svůj další telefon.


Nenechte si ujít:


Apple minulý měsíc uvedl na trh hodinky Apple Watch SE 2. Ty mají stejný procesor jako Apple Watch Series 8. Zařízení však přichází s některými novými funkcemi, včetně funkcí detekce autonehody a nouzového SOS. Model s GPS stojí 249 USD. Mezitím, co mobilní model nese cenovku 299 dolarů. Ten by se mohl stát oblíbeným pro rodiče, jelikož je velmi praktický pro děti. Nové Apple Watch SE si zachovaly předchozí design, ale přepracovalo se zadní pouzdro, které má být nyní lehčí. Hodinky se dají připojit k funkci nastavení rodinného sdílení, takže hodinky můžou používat i členové rodiny bez iPhonu.

S touto úrovní loajality ostatní značky na americkém trhu smartphonů a chytrých hodinek prostě marně bojují. Vezmeme-li v potaz všeobecné přijetí Applu v USA, tak může trvat dalších deset let, než dojde k tomu, že někdo Apple sesadí. Tohle monopolní postavení Applu nám připomíná společnost Huawei v Číně, která před sankcemi ze Spojených států na tamním trhu na tom byla podobně.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *