Apple odhalil novou základní verzi iPhone 15. Nic zásadního se nekoná, ale fanoušci si přijdou na své

iPhone 15
Zdroj: Apple

Společnost Apple dnes uspořádala každoroční podzimní akci Wonderlust. Technologický gigant z Cupertina jako obvykle představil novou generaci iPhonů, hodinek Watch Series a další novinky.

Nejnovější vlajkové modely iPhone 15 obsahují výrazná vylepšení oproti svým předchůdcům a zejména od iPhonu 11, který debutoval již v roce 2019. I tentokrát Apple odlišil iPhone 15 a iPhone 15 Plus od variant Pro a Pro Max. Na rozdíl od iPhonu 14 a 14 Plus, které byly totožné se svými předchůdci, přicházejí nové základní iPhony 15 s novými funkcemi a specifikacemi. Více informací se dozvíte níže.

Specifikace iPhone 15, 15 Plus

Jediný rozdíl mezi iPhonem 15 a 15 Plus je v oblasti displeje a baterie. Oba si zachovávají stejný hranatý tvar s identickým umístěním tlačítek jako u předchozích iPhonů. Čtvercový modul fotoaparátu je však nyní mírně vyvýšen nad zadní panel.

Na rozdíl od předchozí generace iPhonů jsou nejnovější základní iPhony 15 vybaveny zadním panelem z matného skla, který byl omezen na modely Pro. Na přední straně jsou telefony vybaveny funkcí Dynamic Island, která byla představena u variant iPhone 14 Pro v loňském roce. Modely iPhone 15 a 15 Plus mají 6,1, resp. 6,7palcový displej Retina XDR OLED s maximálním jasem 2 000 nitů.

Pokud jde o optiku, iPhone 15 a 15 Plus jsou vybaveny vylepšenými primárními fotoaparáty. Má 48Mpx snímač Sony (oproti 12Mpx u iPhonu 14) spárovaný s 12Mpx ultraširokoúhlým objektivem. Na přední straně mají smartphony 12MP selfie fotoaparát. Nejnovější nabídky obsahují také řadu nových funkcí fotoaparátu. Uživatelé nebudou muset přepínat do portrétního režimu, protože strojové učení automaticky přidá hloubku, když je rozpoznán daný objekt.

iPhone 15
Zdroj: Apple

Pod kapotou iPhonu 15 a 15 Plus je starý procesor Apple A16 Bionic, který pohání loňské modely Pro. Jedná se o vítaný upgrade z hlediska výkonu, protože duo iPhonů 14 bylo poháněno stejným procesorem, který se nacházel v iPhonu 13. Nejnovější modely obsahují 6 GB RAM a až 512GB interní úložiště. Modely iPhone 15 a 15 Plus čerpají energii z bateriových článků s kapacitou 3 877 mAh, resp. 4 912 mAh.

Softwarově jsou modely 15 a 15 Plus dodávány s operačním systémem iOS 17. Jsou vybaveny portem USB-C, což je posun od starého portu lightning. Nejnovější duo je také vybaveno čipem Ultrawide-band druhé generace, který zlepšuje možnosti funkce Find My. Funkce nouzového volání SOS přes satelit dostala také funkci silniční asistence.

Telefony iPhone 15 a iPhone 15 Plus jsou nabízeny v růžové, zelené, bílé, černé, žluté a modré barvě. Ceny iPhonu 15 a iPhonu 15 Plus začínají na stejné cenovce jako u jejich předchůdců, tj. 799, resp. 899 USD.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: appleinsider.com, 9to5mac.com

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *