Řada iPhone 15 bude mít port USB-C, ale je v tom háček

iPhone 15
Autor: Kropekk_pl / Zdroj: Pixabay

Když Apple vydává smartphony, tak je to vždy slavnostní událost pro celý trh s mobily. Předchozí generace totiž jde s cenou rapidně dolů a zároveň ta nová bývá extrémně populární. Díky tomu má americká společnost nejvyšší tržby vždy na podzim, kdy se vlajkové řady dočkáme.

Výjimkou nebude ani řada iPhone 15, o které se už poměrně dlouhou dobu spekuluje v tom ohledu, že by měla dostat standard USB-C. Ten už používá každá společnost vyrábějící smartphony, takže se už plno uživatelů radovalo. To se nyní ukazuje jako radost předčasná, jelikož by nadcházející řada iPhonů měla mít značně omezený port USB-C.

Je docela ironií, že Apple USB-C používá u svých iPadů, ale u iPhonů ne. Je to podobný případ jako se snímačem otisků prstů, kterými iPady disponují a telefony ne. Americký gigant dá do nové řady port USB-C pouze z toho důvodu, že tam po něm nově žádají pravidla Evropské unie. Je to z toho důvodu, abychom byli ekologičtější k přírodě. Jinými slovy, dosavadnímu lightningu již odzvonilo.


Nenechte si ujít:


Tipster Ming Chi-Kuo nedávno zveřejnil, že porty nových iPhonů budou mít určitá omezení. Údajně by společnost měla fyzicky omezit port tak, aby nebyl kompatibilní s kabelem jiného výrobce. Je zajímavé, že to není první zpráva, která ohledně této „sabotáže“ přichází. Už předchozí úniky naznačovaly něco podobného.

iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max dostanou kvalitní port USB 3.2. Základní iPhone 15 a iPhone 15 Plus budou mít mnohem pomalejší a horší standard v podobě USB 2.0. A co to vlastně znamená, když mají dva základní iPhone horší standard? No, je to jednoduché. Budou trpět na pomalejší přenos dat stejně jako iPady nižších úrovní.

Je škoda, že se chce Apple opravdu takto zachovat. Řekl bych, že mnoho jeho zákazníků by ocenilo, kdyby si mohli telefon nabít i nabíječkou od jiného výrobce. Co si o tom myslíte vy? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *