Apple může skončit s oblíbenou funkcí na jeho hodinkách kvůli soudnímu sporu

Apple
Autor: fancycrave1 / Zdroj: Pixabay

Apple zaujímá vysoká postavení na těch nejrůznějších trzích. Nicméně nyní to vypadá, že by v oblasti chytrých hodinek měl čelit nepříjemnému problému. Je totiž možné, že z zařízeních Apple Watch 9 a Watch Ultra 2 zmizí senzor měřící hladinu kyslíku v krvi.

Pro drtivou většinu výrobců chytrých hodinek je tato funkce už samozřejmostí, a o to smutnější je, že by o ně hodinky za několik tisíc korun přišly. Jedinou nadějí je pro amerického giganta odvolací soud, který ještě může zvrátit původní rozsudek v neprospěch Applu. Apple je obviněný společností Masimo, která tvrdí, že využívá její patenty související s technologií monitorování kyslíku v krvi.Apple ujistil americkou celní stráž, že přepracované hodinky už nemají funkci pulzního oxymetru. To je významný krok v právní bitvě, která není příjemná ani pro jednu stranu. Masimo na tvrzení Applu zareagovalo zprávou, ve které uvedlo, že Apple Watch Ultra 2 a Watch 9 jsou stále dostupné s funkčním pulzním oxymetrem. Odhaduje se, že celá šaráda může trvat alespoň nejméně rok – to je doba, kterou se soud může odvoláním zabývat.

Zákaz dovozu začal platit 26. prosince s tím, že americký gigant dočasně pozastavil prodej některých hodinek. Avšak den na to se ozval odvolací soud pro federální okruh a umožnil Applu obnovit prodeje jeho zařízení.

Jak se zdá, tak Apple raději omezí svůj produkt, než aby s jeho prodejem skončil úplně. Nyní však visí otazníky nad nadcházející řadou hodinek. Elektronické produkty se vyvíjí dlouho a je možné, že Apple počítal s podobnou technologií jako měl v řadě Watch 9. Pokud ano, tak teď společnost musí řešit nepříjemné problémy, které by nakonec mohly vyústit i v opoždění představení nových hodinek.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, theverge.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *