Sdílíte svůj účet na Netflixu s přáteli? Nově si od roku 2023 za tuto službu připlatíte, Netflix odhalil nová pravidla

Netflix
Autor: Tumisu / Zdroj: Pixabay

Vypadá to, že dny bezplatného sdílení účtu na Netflixu se chýlí ke konci. Společnost Netflix během své poslední tiskové zprávy o výsledcích uvedla, že od začátku roku 2023 bude sdílení účtu Netflix zpoplatněno. Vedení Netflixu uvedlo, že přišlo s „promyšleným přístupem k zpeněžení sdílení účtu“, který se po pilotní testovací fázi v některých regionech příští rok rozšíří na více uživatelů.

Úplné podrobnosti tohoto plánu nejsou v této fázi známy, takže zatím není známo, kolik to bude stát, ani další podrobnosti. Netflix nicméně potvrdil, že se chystá i funkce přenosu profilů. Pokud máte profil například v rámci členství svých rodičů, budete si jej moci přenést na svůj vlastní nový placený účet. Nebo, pokud máte předplatitele Netflixu, který vás pouštěl na svůj účet, tak si budete moci vytvořit „podúčet“ a platit za to, aby tento profil zůstal aktivní. Výše poplatku však opět nebyla zveřejněna.

Tato funkce přenosu profilu se bude vztahovat i na novou, levnější úroveň reklamy pro Netflix a společnost uvedla, že očekává, že tato funkce bude mezi těmito členy „obzvláště oblíbená“. „Lidé se stěhují. Rodiny se rozrůstají. Vztahy končí. Ale během těchto životních změn by vaše zkušenosti s Netflixem měly zůstat stejné,“ uvedla společnost Netflix k funkci přenosu profilu.

Při přenosu profilu zůstane zachována veškerá historie sledování, doporučení na míru, uložené hry a další nastavení. Netflix již zavedl změny v oblasti sdílení hesel v některých zemích, včetně Argentiny a Hondurasu. Pokud bude celosvětové zavedení podobné testovací fázi, bude Netflix od uživatelů sdílejících hesla vybírat dodatečný poplatek ve výši několika dolarů.

Celosvětově sdílí hesla údajně 100 milionů účtů Netflix, takže omezení tohoto jevu účtováním několika dolarů navíc by mohlo být pro Netflix velmi významnou částkou. Finanční situace Netflixu není v poslední době příliš dobrá a toto je jeden ze způsobů, jak chce společnost situaci změnit. Pozitivní zprávou pro společnost je, že tento týden oznámila, že za poslední tři měsíce získala 2,4 milionu nových předplatitelů a v následujících měsících plánuje přidat další miliony. Netflix má nyní celosvětově 223 milionů předplatitelů.

Služba Netflix s reklamami byla na některých trzích spuštěna v listopadu za cenu 7 dolarů měsíčně. Všichni, kdo uvažují o předplatném, by měli vědět, že na reklamní úrovni nebude k dispozici celá knihovna Netflixu, zatímco streamování je omezeno na 720p a stahování obsahu není povoleno.

Na další podrobnosti k tomuto tématu ještě čekáme. Nic méně už nyní je jasné, že se tyto změny dotknou široké základny uživatelů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: cnet.com

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *