Apple opět pozadu. Až nyní schválil nový název „X“ pro aplikaci Twitter na iOS

Apple
Zdroj: Svět Huawei

Tento týden byly v obchodě Google Play i App Store společnosti Apple vydány aktualizované verze aplikace Twitter pro uživatele systému Android, respektive iOS. To znamená, že uživatelé na obou platformách mohou nyní využívat nejnovější funkce a vylepšení, které aktualizovaná aplikace přináší.

Nejnovější verze aplikace Twitter obsahuje logo „X“ a v některých případech může zobrazovat i nový název Twitteru. Tato aktualizace zavádí novou vizuální identitu a značku aplikace, což odráží pokračující snahu společnosti vyvíjet svou image a uživatelské prostředí.

Jak si všiml server GizChina, na stránce obchodu Google Play pro aplikaci Android se nyní místo názvu Twitter zobrazuje název „X“. Tato změna značky znamená záměr společnosti přijmout nový název a odklonit se od tradiční značky Twitter ve své aplikaci. Logo „X“ představuje aktualizovanou vizuální identitu, kterou Twitter přijímá v rámci svého úsilí o změnu značky.

Na druhou stranu, v obchodě Apple App Store to vypadalo trochu jinak. I když jsme mohli vidět nové logo „X“, název aplikace byl stále Twitter. To je náležitě způsobeno jedním z požadavků společnosti Apple na pojmenování aplikací v App Store. V obchodě App Store společnost Apple nedovoluje pojmenovat aplikaci jedním písmenem.

Nick Sheriff, zakladatel společnosti Next, který je zároveň datovým specialistou, na to upozornil. Ve svém tweetu uvedl:

V systému iOS je situace odlišná, protože společnost Apple nedovoluje, aby název aplikace obsahoval jediný znak. Pokud se jim podaří získat souhlas, bude to první případ od vzniku obchodu iOS App Store, kdy bylo takové povolení uděleno.

Název aplikace X je nyní schválen v Apple App Store

Po dvou dnech společnost Apple konečně schválila nový název Twitteru, který se jmenuje „X“, v obchodě App Store. To znamená, že X je první aplikací s jednopísmenným názvem v Apple App Store.

Kromě několika problémů s tímto názvem v App Store prošlo X podobnými problémy i v jiných odvětvích. Významným příkladem je, když byla webová stránka „X.com“ zablokována v regionech, jako je Indonésie. Stalo se tak proto, že byla mylně považována za webovou stránku s obsahem pro dospělé.

Aplikace a její webové stránky jsou nyní v Indonésii a v obchodě Apple App Store v současné době funkční.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: bleepingcomputer.com, businessinsider.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *