Korektnost na prvním místě. Apple údajně diskriminuje lidi černé pleti pomocí jeho hodinek

Apple
Logo společnosti Apple / Autor fotografie: Matias Cruz / Zdroj fotografie: Pixabay

Dnešní doba je plná korektnosti. Pokoušíme se o nediskriminaci všech ras, ale někdy to prostě nevyjde, na což jako poslední doplácí americká společnost Apple. Ta se v současné době brání proti hromadné žalobě, která byla na výrobce hodinek Apple Watch podána. Dočkali jsme se jí v jižním okrese New Yorku a tvrdí, že krevní oxymetr u hodinek společnosti má rasovou zaujatost vůči lidem tmavé pleti.

Pro pořádek si nejprve řekněme k čemu takový oxymetr v hodinkách slouží. Jeho funkcí je měření saturace krevního hemoglobinu kyslíkem. Když máte saturaci 95 % až 100 %, tak je je to zcela v pořádku. Cokoli pod touto hranicí je považováno za abnormální. V dnešní době se s touto funkcí můžeme setkat u jakékoli významné společnosti, která hodinky vyrábí. Apple Watch touto funkcí disponují od roku 2020, kdy byla poprvé představena na řadě 6.


Nenechte si ujít:


Podle deníku New York Post se hlavní žalobce jmenuje Alex Morales a je z New Yorku. Své hodinky si pořídil v letech 2020 až 2021. Morales si hodinky koupil s vědomím, že mu budou měřit saturaci krevního hemoglobinu kyslíkem. Bohužel se tak nestalo, ačkoli by měly hodinky fungovat na jakoukoli barvu pleti.

Morales řekl, že neočekával, že produkt bude mít zkreslení a defekty v měření saturace hemoglobinu kyslíkem kvůli odstínu pleti uživatelů. Hodinky se prodávají za opravdu prémiovou cenu, která není nižší než 400 USD. Poškozený ve své žalobě navrhl, aby se žaloba změnila na hromadnou, která se vztahuje na všechny uživatele z New Yorku. Ta by se měla týkat všech Newyorčanů, kteří si v době soudního sporu zakoupili Apple Watch 6. Chce také, aby se hromadná žaloba vztahovala na všechny způsobilé uživatele v Severní Dakotě, Wyomingu, Idaho, Aljašce, Iowě, Mississippi, Arkansasu, Severní Karolíně a Utahu.

Tato žaloba je opravdu překvapivá. Všechny společnosti uvádí, že výsledky jejich měření nejsou určeny pro vlastní diagnostiku a nelze je brát na stejnou váhu jako lékařské testy. Apple není výjimkou.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,
4 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *