Apple ztrácí pevnou půdu pod nohama. Jeho nabíjecí lightning konektor už nechtějí ani senátoři v USA

Apple iphone 6s
Autor snímku: Jan Vašek / Zdroj fotografie: Pixabay

Celý velký ekologický kolotoč se dal do pohybu, a za pár let budou muset všechny smartphony prodávané v Evropě podporovat společnou nabíječku, a to znamená USB-C. V tomto ohledu byl Apple zahnán do kouta. Jestli je to dobře, tak to necháme pouze na Vás.

Zatímco prakticky všechny telefony s Androidem, kterých se to také týká, již zahrnují průmyslový standard, Apple bude muset spolknout svou hrdost a upgradovat svůj hardware na USB-C, pokud chce pokračovat v podnikání v EU. A i když je to všechno nepopiratelné vítězství spotřebitelů, jak k tomu přijdou ti, kteří nejsou v Evropě? Případem se už zabývá skupina amerických senátorů, kteří tento týden vyjádřili své požadavky, aby Amerika uzákonila svůj vlastní standard pro společnou nabíječku.

Elizabeth Warren, Bernie Sanders a Ed Markey napsali ministryni obchodu Gině Raimondo a vyzvali ji, aby tlačila na ministerstvo obchodu k řešení nepřijatelně rozšířeného problému nekompatibilních standardů nabíječek. Senátoři rychle poukazují na snahy EU ve stejném duchu a tleskají jí za to, že upřednostňuje veřejný zájem před jakýmikoli preferencemi výrobců zařízení.I když přímo neobhajují konektor USB-C, jejich trvání na „společném americkém standardu nabíjení“ ve skutečnosti nepodporuje žádný jiný výklad. Ledaže by telefony se systémem Android musely rychle v USA hromadně přijmout Lightning konektor.

I s tímto vítězstvím v EU by přesvědčování USA, aby přešly na USB-C, mohlo být mnohem zuřivějším bojem. Zde představují Apple iPhony solidní polovinu trhu se smartphony, zatímco jejich podíl v Evropě je pouze 25 %. To potenciálně dává Applu ohromnou podporu jeho pákového efektu, a přestože jsme slyšeli, že by společnost již mohla pracovat na USB-C pro své telefony, zatím se k žádnému veřejnému závazku zatím nepřihlásila.

Jaké zaujímáte postavení v tomto „problému“? Myslíte, že výrobce má právo na svůj vlastní konektor, nebo je potřeba jeden standard?  Dejte nám vědět Váš názor do komentářů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: theverge.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , ,
Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *