Světoznámý výrobce telefonů končí se smartphony a přechází na zařízení s AI

AI
Autor: Alexandra_Koch / Zdroj: Pixabay

V odvážném kroku, signalizujícím významný posun ve svém strategickém směřování, Meizu uvedlo, že zastavuje vývoj nových smartphonů. Místo toho chce čínská společnost směrovat své zdroje a znalosti k vytváření „zařízeních zítřka“ poháněných umělou inteligencí (AI).

Toto rozhodnutí je pro Meizu zásadním okamžikem, který jej přeměnil z předního výrobce chytrých telefonů v Číně na průkopníka v rozvíjející se oblasti technologií poháněných umělou inteligencí.

„V roce 2023 jsme úspěšně přeměnili Meizu z výrobce smartphonů na ekologickou skupinu,“ uvedl Shen Ziyu, předseda představenstva a generální ředitel Meizu Group. Prohlášení zdůrazňuje závazek společnosti Meizu k udržitelnosti životního prostředí. Pravděpodobně i to sehrálo roli v rozhodnutí posunout se mimo trh chytrých telefonů náročný na zdroje.

Současný průmysl chytrých telefonů charakterizoval jako závody ve zbrojení zaměřené na specifikace, jako je paměť, senzory a rychlost nabíjení, spíše než na převratné pokroky. To jde ruku v ruce s trendy dnešní doby, kdy jde výrobcům především o to, aby dosáhli jen „menších“ úspěchů než něčeho úžasného.

Meizu a jeho zastupitelé si vše uvědomují, a proto strategicky skončili s telefony. Takže v tuto chvíli jsou zrušeny i nové řady, které měly vyjít v podobě Meizu 21 Pro atd. Tento krok odráží proaktivní přístup Meizu orientovat se v měnícím se technologickém prostředí a chopit se nových příležitostí.

Meizu si pro nás chystá software s AI

Čínská společnost se hned dva roky soustředila na to, aby dokázala plně přijmout sféru umělé inteligence. Ta zahrnuje budování specializovaných týmů, přidělování úkonů a pečlivé plánování vývoje produktu. Shen uvedl, že Meizu je připraveno v roce 2024 uvést na trh zcela nový mobilní operační systém speciálně navržený pro éru AI. Později v tomto roce má společnost v plánu představit svůj první hardwarový produkt poháněný AI. Rozhodnutí oblíbené značky v Číně je odvážné, ale může se vyplatit. Trh chytrých telefonů je už docela prozkoumaný, zatímco umělá inteligence ještě tolik ne.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com, technode.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *