Apple zvažuje koupi Netflixu? Tim Cook nevylučuje velké akvizice

Apple
Autor fotografie: Matias Cruz / Zdroj fotografie: Pixabay

Kromě klasického hardwaru, tak společnost Apple plně prosazuje i rozvoj obchodu s online službami. Plánuje tedy Apple velkou akvizici v online službách? V tomto ohledu CEO Applu Tim Cook prozatím mlžil, ale nevyloučil, že se tak nestane. Apple oznámil svou zprávu o výsledcích za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2022, která opět vytvořila rekord v tržbách a překonala průměrná očekávání analytiků. Během konferenčního hovoru s investory Cook zopakoval, že nevylučuje v letošním roce velkou akvizici. Jasně však říká, že společnost nikdy neudělá žádný krok bez strategického a promyšleného plánu.

Během hovoru byl Tim Cook dotázán na trh služeb, který každým rokem roste. Dále se řešila otázka externích služeb, zda má společnost zájem o akvizici „externích produktů“ pro další rozšíření svého podnikání v oblasti svých služeb. Tato otázka je zaměřena na případnou akvizici společnosti Apple pro streamovacího giganta Netflix.


Bude Vás také zajímat:


Apple společnost koupí, pokud to bude mít smysl – Tim Cook

Tim Cook samozřejmě neposkytl podrobnosti o strategii Applu, ale řekl, že společnost „neustále sleduje trh“ kvůli potenciálním akvizicím, a že Apple nevylučuje akvizici velké společnosti, pokud to dává do budoucna smysl. Tim Cook však tvrdí, že společnost „nikdy nenakupuje, jen tak“ ani „jen proto, aby zvýšila příjmy“.

Cook také zdůrazňuje, že Apple se alespoň prozatím soustředí na akvizici menších společností a zároveň nabírá lidi, kteří mohou společnosti dodat novou energii.

„Vždy hledáme, ptáme se sami sebe, je to strategické? Nikdy nenakupujeme jen proto, že můžeme a nikdy nenakupujeme jen proto, abychom zvýšili příjmy,“ řekl Tim Cook. Zatím jsme provedli srovnání měřítek. Malé IP a akvizice lidí. Ale nevylučuji žádné budoucí možnosti, a po celou dobu sledujeme trh.“

Není to poprvé, co byl Tim Cook dotázán na akvizici jiných velkých společností. Už v dubnu generální ředitel Applu prohlásil, že společnost neustále hledá talenty a nevylučuje velkou akvizici, pokud to bude dávat strategický smysl, který posune společnost zase o kousek dál. Mnoho tržních analytiků se domnívá, že Apple by měl získat společnosti jako Peloton nebo dokonce Netflix.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *