Asus Zenfone 10 uniká na veřejnost. Jeho barevné varianty a kompaktní velikost si zamilujete

Asus Zenfone 10
Zdroj: ASUS

Společnost ASUS se chystá již brzy uvést na trh smartphone ZenFone 10. Minulý týden unikly celkem vydařené rendery designu nového zařízení. Nyní máme k dispozici další snímky, které potvrzují barevný design ZenFone 10.

Design telefonu je působivý a odlišuje se od skleněných a nudných telefonů. Nové snímky také potvrzují, že telefon přinese klasický 3,5mm audio jack. Nevzpomínám si na žádnou jinou vlajkovou loď, která by stále přicházela s klasickým audio jackem. Pokud to nevíte, Asus ZenFone 10 je vlajkový telefon s procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Jeho hlavní předností je to, že je vybaven špičkovým procesorem Qualcomm Snapdragon.

Společnost ASUS nezveřejnila kompletní specifikace modelu ZenFone 10. Tchajwanská značka však potvrdila, že je vybaven SoC Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, má 5,9palcový displej, bezdrátové nabíjení a šestiosou stabilizaci gimbalu 2. generace.

Asus Zenfone 10
Zdroj: ASUS

Soudě podle uniklých renderů bude ASUS ZenFone 10 k dispozici v modré, černé, zelené, červené a bílé barvě. K dispozici je duální fotoaparát. Můžeme si také všimnout kolébky hlasitosti a tlačítka napájení. V horní části telefonu se nachází 3,5mm audio jack, zatímco spodní část slouží jako domov pro port USB typu C.

Uniklé specifikace ASUS ZenFone 10

Podle zdroje úniku se očekává, že Asus ZenFone 10 bude vybaven 5,9palcovým displejem AMOLED s rozlišením Full HD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Jedná se o jeden z nejmenších displejů na současné scéně vlajkových lodí. Pokud jste tedy milovníky kompaktních telefonů, bude ZenFone 10 tou nejlepší volbou. Snapdragon 8 Gen 2 bude spárován s 8 GB nebo 16 GB operační paměti. K nim se bude dodávat 256 GB, respektive 512 GB úložiště. Telefon bude obsahovat baterii s kapacitou 5 000 mAh, která se bude nabíjet přes port USB typu C.

Asus ZenFone bude mít 32 MP selfie fotoaparát. Hlavní sestava fotoaparátů přinese 200 MP primární fotoaparát a 8 MP ultraširokoúhlý fotoaparát. Teleobjektiv ani periskopový fotoaparát pro pokročilé přiblížení chybí, ale ASUS očekává, že 200 MP fotoaparát bude na vstup stačit. Domníváme se, že tento 200 MP fotoaparát bude jedním z fotoaparátů ISOCELL HP společnosti Samsung, možná se bude jednat o fotoaparát ISOCELL HPX.

Telefon má stupeň krytí IP68 pro ochranu proti vodě a prachu. Očekává se, že přinese kovový rám s plastovými zády. Soudě podle renderů bude plast texturovaný a nebude mít lesklý efekt. Minulý měsíc společnost ASUS potvrdila, že se ZenFone 10 bude prodávat za přibližně 749 dolarů. Není jasné, zda je to za variantu s 8 GB RAM, nebo za vyšší s 16 GB.

ASUS ZenFone bude uveden na trh 29. června. Na odhalení všech podrobností si tedy musíme ještě pár dní počkat.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gsmarena.com, twitter.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *