Google dostal pokutu 32,5 milionů dolarů za porušení patentů Sonos

Sonos
Autor: StartupStockPhotos / Zdroj: Pixabay

Společnosti Sonos se povedlo nachytat technologického giganta Google a ten tak musí zaplatit pokutu ve výši 32,5 milionů dolarů za porušení patentu. Pouzdro od Googlu bylo vyrobeno na základě patentu Sonos. To umožňuje synchronizovat přehrávání zvuku přes více reproduktorů, což je základem všech produktů od Sonos po celá léta.

Už je to delší dobu, co americký okresní soudce William Alsup rozhodl v neprospěch společnosti Google s tím, že dřívější produkty, jako je Chromecast Audio a Google Home porušovaly patent od Sosnos. Nedávný soud však byl, aby posoudil pozdější produkty od Googlu, u kterých byla obava z porušení patentu. K radosti audio společnosti porota rozhodla v neprospěch Googlu. Bohužel se však jednalo pouze o částečný úspěch. Další stížnost týkající se ovládání zařízení prostřednictvím smartphonu nedokázala porotu přesvědčit, že jej aplikace Google Home porušila. Soud pak zamítl ještě další čtyři stížnosti od Sonos.Google zdůraznil, že spor se soustředil na specifické funkce s omezeným využitím. Technologický gigant uvedl, že ze šesti patentů původně prosazovaných společností Sonos byl pouze jeden považován za porušený, zatímco zbývající patenty byly shledány neporušujícími. Google se nechal slyšet, že mu jde o spravedlivou soutěž založenou na nápadu. Společnost v současné době vyhodnocuje své možnosti a zvažuje další kroky.

Sonos vyjádřil hlubokou vděčnost za rozhodnutí poroty, vyzdvihl její odhodlání prosazovat platnost patentů Sonos a uznal hodnotu vynálezu společnosti zaměřující se na zvuk. Sonos vylíčil Google jako sériového porušovatele jejich patentového portfolia s odkazem na předchozí rozhodnutí Komise pro mezinárodní obchod, podle které technologický gigant porušil pět dalších patentů té jisté společnosti. Zastupitelé Sonos tvrdí, že Google porušuje více než 200 jejich patentů, přičemž odškodnění udělené v tomto případě zdůrazňuje hodnotu jejich duševního vlastnictví. Sonos je i nadále odhodlaný hledat spravedlnost za použití jeho vynálezů.

Výsledek soudní bitvy ukazuje, jak je audio společnost s Googlem odhodlaná bojovat. Pokračující bitva bude pravděpodobně pokračovat s obzorem nevyřešených soudních sporů a potencionálních odvolání. Tento případ slouží jako připomínka složitosti ohledně duševního vlastnictví v rámci technologického průmyslu.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *