Boj Ruska stále pokračuje. Tentokrát si jako svého soupeře vybralo společnost Google

Google
Autor fotografie: Дмитрий Осипенко / Zdroj fotografie: Pixabay

Rusko se od počátku konfliktu s Ukrajinou dostalo do sporu s mnoha západními zeměmi. USA, Velká Británie a další západní země posílají Ukrajině pomoc (vojenskou i jinou). Také mnoho amerických a britských společností přerušuje své aktivity v Rusku. Proto se Rusko nyní brání všemi možnými způsoby.

Před několika týdny Rusko zabavilo několik britských satelitů, a nyní uvalilo obrovskou pokutu na společnost Google. Podle zpráv dnes ruský soud rozhodl ve prospěch udělení pokuty společnosti Google ve výši 357 milionů dolarů. Důvodem je to, že společnost neodstranila některý obsah, které Rusko považuje za nezákonné.V červenci uložil ruský soud společnosti Google pokutu ve výši 357 milionů dolarů za to, že neodstranila nelegální obsah a neprovedla jeho nápravu. Dnes ruský soud ze stejného důvodu udělil druhou „projednatelnou“ pokutu ve výši 357 milionů dolarů. Objevily se zprávy, že ruský státní regulační orgán pro komunikace Roskomnadzor zaslal společnosti Google 17 oznámení, v nichž ji žádal o odstranění některých nepřesných informací. Společnost Google jim však nevyhověla.

Již v prosinci 2021 byla společnosti Google moskevským soudem uložena pokuta ve výši 118 milionů dolarů za to, že opakovaně neodstranila obsah, který Rusko považuje za nezákonný. Je to také poprvé, kdy Moskva v takovém případě uložila společnosti pokutu na základě příjmů. Rusko již dříve několikrát pokutovalo společnost Google také za neodstranění nezákonného obsahu, ale tyto pokuty byly výrazně nižší.

Bude zajímavé sledovat celou tuto kauzu, protože není vůbec jisté, zda se Rusko nějakých peněz vůbec dočká. Americká společnost už u předchozích sporů dala jasně najevo, že vzhledem k vojenskému konfliktu na Ukrajině, žádné pokuty platit nebude. Jak bude v případě nezaplacení pokut Rusko postupovat, to zatím není jasné. Společnost Google utlumila veškeré své aktivity na ruském trhu, takže Ruské úřady nemůžou společnosti ani zabavit majetek.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , ,
3 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *