Budoucnost? Auta v USA by mohla mít vestavěný systém monitorování alkoholu v krvi

USA
Tachometr v autě / Autor fotografie: qimono / Zdroj fotografie: Pixabay

Spojené státy opět přichází s velkou novinkou. Plánují totiž, že zavedou něco, co bylo ještě před pár lety nepřestavitelné. Když to řekneme zcela jednoduše, tak už brzy bude pryč doba, kdy vás zastaví silniční policie a pomocí Drageru bude kontrolovat hladinu alkoholu ve vaší krvi. Nedávno Národní rada pro bezpečnost dopravy v USA uvedla, že její sesterská agentura přijme opatření a zavede nové předpisy, které budou zcela přelomové. Ty by měly vyžadovat, aby všechna vozidla ve Spojných státech měla speciální systém. Ten by měl sledovat stav alkoholu ve vaší krvi.

Národní rada pro bezpečnost dopravy již zaslala některá doporučení Národní správě bezpečnosti silničního provozu. Je logické, že se nedá spoléhat na zodpovědnost řidičů a myslet si, že za volant nesednou opilí. Měsíčně je plno případů, kdy opilí lidé usednou za volant, což je takovým důkazem toho, že se nedá ostatním opravdu věřit. Již se plno úřadů pokoušelo alkohol za volantem regulovat, ale prozatím byla všechna opatření málo nebo vůbec účinná. Národní rada pro bezpečnost dopravy se tedy rozhodla, že situaci napraví pomocí nové technologie.Minulý rok se stala ve Spojených státech velká havárie, která si vyžádala smrt dvou dospělých a sedmi dětí, za kterou mohl opilý řidič. „Technologie mohla zabránit této srdcervoucí havárii – stejně jako může zabránit desítkám tisíc smrtelných nehod způsobených překročením povolené rychlosti, které každoročně vidíme v USA,“ řekla předsedkyně Národní rady pro bezpečnost dopravy Jennifer Homendy. Poté dodala: „Potřebujeme implementovat technologie, které máme právě tady, právě teď, abychom zachránili životy.“

Statistiky ukazují jasný obrázek. Loni zemřelo na amerických silnicích téměř 43 000 lidí. To je nejvyšší číslo za posledních 16 let. Proto se odpovědné úřady rozhodly tento problém okamžitě řešit.

Prozatím není zcela jasné, jak bude nová technologie fungovat. Já osobně si nedokážu představit, jak by to mohlo být, jelikož místo řidiče by mohl dýchat kdokoli do určitého zařízení, a kdyby ten systém měl působit na celé auto, tak jak zjistí, že nejsou opilí pouze spolujezdci? Čas nám na tohle dá odpovědi a já se na ně těším.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *