Toyota odhalila další snímky chystaného vozu Compact Cruiser EV

Toyota Compact Cruiser EV
Compact Cruiser EV / Zdroj fotografie: Toyota

Toyota zveřejnila další rendery svého očekávané koncepčního vozu Compact Cruiser EV. Compact Cruiser EV je koncept malého off-roadu, který Toyota a Lexus společně představily v Tokiu. Společnost nyní zveřejnila několik fantastických snímků vozu, který od svého oznámení získává nadšené recenze.

Kompaktní Cruiser EV získal v roce 2022 ocenění Car Design Award pro koncepční vozy od časopisu Auto&Design. Toyota dále odhaluje veřejnosti koncepční vůz zveřejněním dalších fotografií, renderů a náčrtů samotného konceptu. Kompaktní Cruiser EV navrhlo středisko Toyota Europe Design Development Center ve francouzském Nice. Nese některé vlastnosti první generace Land Cruiseru od Toyoty v kombinaci s n prvky z modelu FJ Cruiseru.

Compact Cruiser EV pravděpodobně přijde jako model s pohonem všech kol. Do jeho výbavy patří LED světla, velké ochranné kryty, hranaté blatníky a dostatečná světlá výška jsou některé z předností Compact Cruiser EV. Má také boční žebřík a na míru vyrobený střešní nosič, který kombinuje robustnost s kompaktností. Obrázky jsou docela názorné, ale zákazníci možná touží ještě po menším Land Cruiseru EV. Toyota říká, že cílovou zákaznickou základnou pro Compact Cruiser EV jsou obyvatelé měst se zájmem o volný čas venku mimo město. Zatímco klíčové technické detaily stále chybí, Compact Cruiser EV by mohl přejít postupně do sériového vozu.Společnost říká, že má za sebou 30 let výzkumu technologie elektrických vozidel a je v tomto směru oproti konkurenci velmi dynamická. Říká, že nakonec budou zákazníci chtít vozidla s nulovými emisemi, která podtrhnou jejich charakter a životní styl. Japonská společnost dále uvádí, že Compact Cruiser EV je dokonalým příkladem takových tužeb. Společnost však neposkytla žádné časové plány pro vývoj a následující výrobu konceptu Compact Cruiser EV.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: carscoops.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *