Budoucnost na dotek: vivo vydává třetí bílou knihu týkající se 6G služeb, schopností a podpůrných technologií

Vivo 6G
Autor: F. Muhammad / Zdroj: Pixabay

Výzkumný ústav komunikací společnosti vivo vydal třetí bílou knihu o 6G s názvem „Budování volně propojeného fyzického a digitálního světa: 6G služby, schopnosti a podpůrné technologie“. Zpráva se zabývá možnostmi 6G připojení a jeho podpůrnými technologiemi, které podle odborníků společnosti vivo budou formovat životy lidí po roce 2030. Služby 6G, které umožní sbližování digitálního a fyzického světa a ovlivní náš budoucí život, budou vyžadovat zcela nové návrhy systémové architektury.


Zpráva zkoumá možnosti stovek miliard připojených zařízení k roku 2030

  • Nové příležitosti: propojení senzoriky a komunikace
  • Služby mobilního 6G připojení zlepší kapacitu, rychlost přenosu dat i spolehlivost
  • Výzkum se zaměří na další rozvoj technologií MIMO (Multiple-Input Multiple-Output), RIS (Reconfigurable Intelligent Surface) a nové průběhy signálu

Služby a schopnosti: vytvoření nového digitálního rozměru

Bílá kniha společnosti vivo pracuje s návrhem, že 6G připojení bude poskytovat superkomunikační, informační a konvergované výpočetní služby, které spojí komunikaci, výpočetní techniku a senzoriku do jednoho systému. Integrovaná síť 6G bude nejen propojovat lidi s lidmi, ale bude také propojovat lidi se stroji a stroje se stroji, což pomůže vytvořit zcela nový digitální svět. Lze očekávat, že do roku 2030 budou propojeny stovky miliard zařízení.

6G rozšíří základní telekomunikační služby o podporu zcela nových zážitků, jako je např. smíšená realita nebo holografická a vícesmyslová komunikace. Služby mobilního datového připojení 6G se budou nadále zlepšovat v aspektech kapacity, rychlosti přenosu dat, spolehlivosti a mnoha dalších. Proto bude třeba je ve srovnání s 5G několikanásobně zdokonalit.

Vivo 6G
Zdroj fotografie: Vivo

Technologie umožňující připojení naprosto všude

Pro podporu nových služeb 6G bude nutné zavést nové síťové funkce. Vzhledem k tomu, že 6G bude sjednocovat mobilní sítě, výpočetní techniku, mezidoménovou datovou interakci a sítě s umělou inteligencí, vyžaduje zcela nový návrh systémové architektury.

Propojení senzoriky a komunikace využívá novou oblast příležitostí v mobilních bezdrátových sítích – nativní AI 6G by zlepšila efektivitu sítě, zvýšila flexibilitu systému a snížila náklady. Pro podporu inteligentních a základních informačních služeb je nezbytné zavedení koncové mezivrstvy datové roviny. Komunikace s extrémně nízkou spotřebou energie snižuje bariéru přístupu ke koncovým zařízením, což umožňuje skutečně všudypřítomné připojení. Podle údajů ve zprávě patří v současné době k zajímavým oblastem výzkumu technologie MIMO (Multiple-Input Multiple-Output), technologie RIS (Reconfigurable Intelligent Surface) a nové průběhy signálu, které otevírají cestu k efektivnější a flexibilnější sítí.


Bude Vás také zajímat:


Výzkumný ústav komunikací společnosti vivo, založený v roce 2016, se zaměřuje na výzkum a standardizaci technologií 5G. Do dnešního dne předložil institut více než osm tisíc 5G návrhů do projektu 3GPP (Third Generation Partnership Project), což vedlo ke schválení patnácti technických funkcí a tří technických projektů.

Bílá kniha společnosti vivo s názvem „Budování volně propojeného fyzického a digitálního světa: 6G služby, schopnosti a podpůrné technologie“ je veřejně volně ke stažení.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *