Spotify připravuje novou funkci, která může znamenat pro konkurenci problém

Spotify
Autor: PhotoMIX Company / Zdroj: Pexels

Na světě existuje mnoho služeb pro streamování hudby, což z něj činí velmi konkurenční trh. Každá streamovací služba bojuje o přední příčky svými vlastními strategiemi. Zatímco některé z nich se zaměřují na kvalitu hudby, jiné se raději trochu odkloní od špičkové kvality streamování ve prospěch cenové dostupnosti. Existuje také další množina, která se zaměřuje na čistou zábavu prostřednictvím investic do integrace sociálních médií a propagačních akcí.

Ať už jednotlivé platformy používají jakoukoli strategii, všechny se zaměřují na jedno. Tím je být největší platformou pro streamování hudby s největším počtem předplatitelů. Aby se na tomto konkurenčním trhu udržely, jde výhradně o to, aby byly inovativní, nebo aby se navzájem kopírovaly. Když už jsme u toho, Spotify se zřejmě inspirovalo velmi užitečnou funkcí na YouTube Music.

Jako jedna z největších streamovacích platforem na světě (ne-li největší) se Spotify pyšní tím, že je platformou, která umožňuje prémiovým posluchačům stáhnout si až 10 000 alb. Prémiovým členům také umožňuje stahovat podcasty a playlisty až na 5 různých zařízeních. V kategorii stahování však postrádá jednu velmi užitečnou funkci.

Od roku 2019 se služba YouTube Music chlubí funkcí, která prémiovým členům umožňuje automaticky stahovat často poslouchané skladby. Bohužel pro Spotify byla absence této užitečné funkce nevýhodou. Konečně se Spotify chystá představit vlastní verzi této funkce. Potvrdil to sám generální ředitel společnosti Spotify Daniel Ek.

Generální ředitel společnosti Spotify potvrdil funkci Offline Mix

Ek ve čtvrtek zveřejnil tweet, ve kterém odhalil funkci, která je v současné době ve vývoji. Podle jeho popisku se zdá, že se funkce jmenuje „Offline Mix Playlist“. K tomu přidal popisek „Your Offline Mix Playlist“ (Váš offline mix playlist). Nápis dále vysvětlil prohlášením “ určen pro chvíle, kdy nemusíte být online“. I když generální ředitel neprozradil další podrobnosti, tweet znamená, že je otevřený návrhům uživatelů.

Absence dalších podrobností jednoduše znamená, že datum dostupnosti funkce není známo. Rovněž nejsou k dispozici žádné informace o tom, kolik skladeb si uživatelé mohou automaticky stáhnout pro offline použití. Naproti tomu funkce inteligentního stahování YouTube Music umožňuje automaticky stáhnout až 500 skladeb pro offline použití.

Jak užitečná je služba Offline Mix?

Může se zdát, že jako platforma pro streamování hudby není tato funkce příliš potřebná. Existují však určité scénáře, kdy je tato funkce nezbytná. Při poslechu hudby můžete narazit na konkrétní hudbu, kterou máte opravdu rádi. Může se například stát, že budete opakovaně poslouchat nějakou skladbu, aniž byste ji stáhli. Později se může stát, že budete mít problém tuto konkrétní hudbu znovu najít, zejména když zapomenete i název dané skladby. Tehdy se tato funkce stává užitečnou. Jedná se sice o malý doplněk, ale je velmi užitečný při udržování vašich oblíbených skladeb uspořádaných pro offline použití.

Dostupnost služby Offline Mix

O této funkci se hovoří již delší dobu. Spolehlivý leaker, který je dobře známý únikem chystaných funkcí aplikací, o této funkci hovořil již před třemi lety. Jane Manchun Wong, odhalil, že Spotify vyvíjí „Offline User Mix“ v roce 2020. O tři roky později naznačil podobnou funkci sám generální ředitel. Alespoň můžeme pevně potvrdit, že funkce bude brzy spuštěna, i když podrobnosti o oficiálním datu spuštění stále zůstávají za oponou.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: androidpolice.com

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *