Jižní Korea spustí 6G připojení v roce 2026

6G
Autor: F. Muhammad / Zdroj: Pixabay

Od doby, kdy se Jižní Korea v roce 2019 ujala vedení v komercializaci 5G, jsou to již 3 roky, co bylo 5G vybudováno po celém světě. Pokrytí 5G v mnoha městech není špatné, ale v mnoha částech světa stále není populární. To však nezabrání Jižní Koreji, aby se ujala vedení s 6G.

Podle zpráv bude asijská země nejrychlejší při spuštění prototypu tohoto datového přenosu nové generace. Zprávy z Koreje odhalují, že nová korejská vláda plánuje spustit prototyp komunikace 6G v roce 2026. Kromě toho vláda také plánuje jeho komercializaci od roku 2028 do roku 2030.

Hlavní charakteristikou technologií „šesté generace“ komunikace je nulová latence, tedy připojení bez čekání. Očekává se, že ke globální komercializaci dojde koncem roku 2028 nebo 2030, přičemž korejská vláda má v úmyslu tak učinit co možná dříve.

Neexistují však žádné jasné specifikace pro stavební plán 6G v Jižní Koreji. Samsung na konci loňského roku provedl ve Spojených státech test 6G. Společnost použila prototypový systém bezdrátové komunikace 6G terahertz k dosažení přenosu dat na vzdálenost 15 metrů. Podle testovací zprávy dosáhla přenosová rychlost 6,2 Gbps. Frekvence tohoto systému je 140 GHz a šířka pásma je 2 GHz.

Na „White Paperu“ „Next Generation Hyper-Connectivity Experience“, který společnost Samsung vydala již v roce 2020, se uvádí, že dokončení a nejčasnější komercializace standardu 6G může být v roce 2028 a komercializace ve velkém měřítku může být kolem roku 2030.

Po celosvětové komercializaci sítě 4G v roce 2009 spustila Indie svou první komerční síť 4G v roce 2012. Nyní jsou to téměř tři roky od komercializace sítě 5G, ale Indie ještě 5G komercializovanou nemá. Nedávné zprávy nicméně ukazují, že Indie předložila ambiciózní plán na spuštění 6G na konci roku 2023 nebo 2024. Průmysl obecně předpovídá, že mobilní komunikační technologie nové generace se zformuje za 8 až 10 let. V tuto chvíli nemůžeme říci, jak Indie hodlá tuto nejnovější síť spustit o 6 až 8 let dříve.

Podle indických představitelů začal výzkum a vývoj technologie 6G v zemi už mnohem dříve. Síťová zařízení budou provozovat software napsaný místními společnostmi a používat telekomunikační zařízení vyrobená také místními společnostmi a indická technologie 6G se stane globální. Je těžké si představit, že 6G může být tak rychle uvedeno do provozu.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *