Budoucnost NFC se zdá být jasná

NFC
Autor fotografie: Towfiqu barbhuiya / Zdroj fotografie: Pexels

NFC je s námi už dlouhou dobu, a tak už většina lidí ví, jak funguje. Tato zkratka znamená Near Field Communication a slouží k bezdrátové komunikaci mezi dvěma zařízeními, které jsou v těsné blízkosti v rámci několika málo centimetrů. Tato bezdrátová technologie je založena na funkci elektromagnetických rádiových polí, jež umožňují výměnu dat mezi zařízeními.

Konkrétně funguje na principu magnetické indukce, kdy jedno ze zařízení vyzařuje vysokofrekvenční pole, a druhé zařízení NFC čipem tohle pole detekuje a reaguje na něj. Skvělým příkladem je placení v obchodě, kdy můžete tuto funkci vidět. Na nedávné konferenci fóra NFC se řešil plán, jak přetvořit bezdrátový systém do roku 2028.

Fórum NFC je složeno z několika zástupců velkých technologických společností, jako jsou Samsung nebo Apple. Tohle fórum nastínilo několik primárních bodů, které technologii v následujících dvou až pěti letech posunou ještě dále. V popředí nových cílů je zvýšit vzdálenost reakce, která nyní funguje na pouhých pár centimetrů. Vylepšení technologie by mohlo rozšířit rozsah čtyřnásobně až šestinásobně. Tento krok by učinil bezkontaktní platby opravdu bezkontaktními. Nový systém plateb by nejen zvýšil pohodlí uživatelů, ale také urychlil transakce a zbavil používajícího potřeby dávat smartphone správně ke čtečce.

Rozšířen technologie z roku 1983 představuje jen jednu část plánu NFC fóra. Dalším důležitým milníkem bude pokrok v možnosti bezdrátového nabíjení pomocí NFC. Cílem skupiny několika společností je pozvednout bezdrátový výkon a nabíjecí kapacitu ze současného 1 W na působivé 3 W. Takové vylepšení by odemklo možnost bezdrátového napájení menších zařízení a připravilo cestu pro inovativní aplikace, u kterých to dříve nešlo.

Funkce NFC je s námi už dloubou dobu s tím, že si získala velkou oblíbenost u uživatelů. To především díky tomu, že s ní může člověk platit a odpadá mu tak starost ohledně nošení karty s sebou. Ale není to jen o tom. Díky NFC si můžeme rychle přenášet soubory napříč zařízení apod. Do budoucna jsou s NFC velké plány, a tak uvidíme, jak s nimi společnosti naloží.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *